Zdržte sa od nepretržitého postovania príspevkov
Pred pár rokmi 18-ročná rakúska dievčina spustila celosvetovú diskusiu o tom, či rodičia majú postúpiť čokoľvek a všetko o svojich deťoch na platformách sociálnych médií. Dcéra žalovala svojich rodičov. Dôvod: jej rodičia zdieľali asi 500 obrázkov s ňou bez jej súhlasu so svojimi 700 priateľmi z Facebooku. Dokonca povedala miestnym novinám: "Nemysleli vôbec na žiadnu moju hanbu a bolo jedno, či to bol obraz toho, keď som sedela na záchode alebo ležala polonahá v posteli – každá scéna bola fotografovaná a potom zverejnená."

sociální média

Nie je úplne neprirodzené, aby rodičia mohli zdieľať nespočetné množstvo fotografií svojich detí online. Niektorí môžu tvrdiť, že takéto fotografie môžu byť krmivom pre sexuálnych predátorov a iných online zločincov.

Obrázky zverejňujúce polohu detí
Je to najnebezpečnejší druh detských fotiek, ktoré môžu rodičia umiestniť na sociálnych médiách. Na základe prípadov, s ktorými sa polícia zaoberala doteraz, väčšina zločinov sa vyskytuje preto, že rodičia rozdávajú polohu svojich detí prostredníctvom takýchto obrázkov, čím ohrozujú ich bezpečnosť.
Rodičia by tiež nemali posielať obrázky o ich každodennom živote, aby ľudia vedeli, kedy a kde ich možno nájsť v danom časovom bode.

notebook

Vyhnite sa skupinovým fotografiám
Odborníci tvrdia, že rodičia majú často tendenciu zverejňovať fotografie nielen svojich vlastných detí, ale aj detí iných rodičov. Napríklad, ak organizujú narodeninovú oslavu svojho dieťaťa, budú pravdepodobne na skupinovej fotografii prítomné aj ostatné deti. Pred odoslaním týchto fotografií si vždy od rodičov pýtajte povolenie. Koniec koncov, môžete ohroziť aj bezpečnosť ostatných detí, tvrdia odborníci.

Žiadne ponižujúce fotografie
Nezverejňujte žiadne fotografie, v ktorých je zrejmé, že trestáte svoje dieťa. Experti v oblasti duševného zdravia varujú, že to môže spôsobiť ich nenapraviteľné psychologické škody. Takéto fotografie môžu spôsobiť aj zmätok na sebaúctu. Dokonca aj dieťa mladšie ako 10 rokov môže teraz pochopiť hodnotu, vplyv a dosah sociálnych médií. Odborníci ďalej tvrdia, že takéto ohrozujúce fotografie môžu robiť dieťa citlivé voči kyberšikane aj zo strany rovesníkov.