Sen za vysnívanou postavou býva neľahkou voľbou v našich životoch, no o to viac rozumnejšie je to uskutočniť. Je pravda, že vyšportovaná postava nie je všetko na svete a krásne mladé dievčatá so štíhlym pásom neovládajú svet. Pamätajte ale na jednu dôležitú vec – keď sa na túto cestu už raz vydáte, nesmiete s tým prestať!
Vnímavé osoby hneď pochopia, o čo v športe vlastne ide. Je to o osobnosti a primeranej motivácii, ktorá vás bude po celý ten čas sprevádzať a posúvať o úroveň vyššie. Ak je rozhodnutie pevné a vaše telo sa už nemôže dočkať prvého tréningu a zároveň spoteného trička, určite je správne. Váš prvý deň urobí telu tzv. „šok“, po ktorom sa nasledujúce kroky už len odvíjajú.

ftines

Začiatky sú najťažšie a najlepšie ich prekonáte práve s priateľmi. Ak bohužiaľ nikto nemá záujem, je to čisto na vás a nikto iný (než v konečnom dôsledku platený tréner) vám vo vašej ceste za snom nepomôže. Druhým najväčším motivátorom býva často označovaná hudba. Tento vynález zaistil už mnoho ľuďom nielen blahobyt a pokoj v duši, ale aj motiváciu pustiť sa do cvičenia.

cvičení

Ak už jedinec raz nájde motiváciu a drží sa jej za prst, jediné, čo ešte potrebuje je zdravá výživa. Strava tvorí v chudnutí veľmi veľkú súčasť(takmer 80%), a preto by ste sa mali zaujímať aj o to, čo vaše telo prijíma. Je jasné, že na čokoládu a čipsy môžete žmurknutím oka zabudnúť – to ale neplatí pre ich zdravú formu. Tieto potraviny sa dajú skvelo nahradiť vo forme domácej kuchyne alebo obyčajného čerstvého ovocia, ktoré vás ľahko dobije energiou. Za najlepšie stráviteľné sa považujú produkty s tepelnou úpravou – dusením. V produktoch pripravovaných na pare nielenže znížite obsah saturovaných tukov, ale prijmete aj viac živín, ktoré sa takouto formou úpravy nezneškodňuje. Ako posledné je dôležité dodržiavať pitný režim – do posilňovne bez fľašky vody ani nevstupujte!