Malajzia sa skladá zo štrnástich štátov, troch federálnych dištriktov a nájdeme ju v juhovýchodnej Ázii. Hlavné mesto je Kuala Lumpur je najnavštevovanejšie a zároveň najviac frekventované aj pre svojich občanov. V meste nájdete mnoho moderných stavieb a všetko vyzerá novodobo narozdiel od miest, ktoré sú zalesnené a takmer nedotknuté. Mestami sa dá blúdiť aj celé dni, pretože ponúka mnoho miest, medzi ktoré sa zaraďujú slávne vtáčie parky sprevádzané ikonickými stromami. Turisticky extravagantnou destináciou je určite preslávený Singapur.

město

Skladá sa z rôznych štvrtí (arabská, čínska, indická) a je vyhľadávaným veľkomestom s množstvom nevídaných atrakcií. Aj keď je to síce malé mestečko, svojou obľúbenosťou prekonáva aj väčšie mestá. Má tiež svoj potenciál v prírode, nie je to len o rušnom veľkomeste plnom ľahkých žien a chlapov prerobených na ženy. Keď Singapur raz spoznáte o rok neskôr sem priletíte znova.
Okrem miest vo vnútrozemí sú popri Malajzii ostrovy ako Borneo a Filipíny. Ostrovy známe pre dobré jedlo a divokú prírodu. Filipíny sú plné malých obchodíkov, ktorými sa Filipínci veľmi pýšia. Nájdete tam takmer všetko od jedla až po tradičnú kultúru. Sú známe veľmi dobrou exotickou kuchyňou, ktorá už zachutila nejednému návštevníkovi. Borneo sa skôr vyznačuje bohatou prírodou a pestrou paletou živočíchov, ktoré sú pre ňu charakteristické. Na Borneu žije napríklad druh zvláštnej nosatej opice (Kahau nosatý), ktorú nikde inde vo voľnej prírode nenájdete.

opice

Niektorí ľudia si dovolenku bez mora nevedia ani predstaviť, no pre svetobežníkov a nadšencov nových kultúr je vnútrozemie Malajzie ako lístok malého dievčatka, ktoré po prvýkrát navštevuje cirkus. Preto je dôležité rozmyslieť si, či je pre vás vhodné stráviť nasledujúce dni na silnom slnku pri pláži alebo vyskúšať niečo úplne nové a objaviť krajinu a jej odlišnú kultúru. Dovolenky nie sú predsa len o leňošení, ale aj o spoznávaní niečoho nového.