Ak ste sa rozhodli ísť na dovolenku lietadlo , a máte strach máme tu tipy re Vás ako zvládnuť let na dovolenku.

► Vyberte si sedadlo v lietadle. Niektoré Air linky výber sedadiel spoplatňuje a u niektorých si môžete vybrať zdarma. Ak si vyberiete sedadlo pri okne , môžete sa lepšie oprieť a pospať alebo sedadlo pri uličke na prechádzania sa.
moderní cestování
Najlepšou voľbou bude ak si sadnete pri exitoch teda pri východoch. Je tam viac miesta , čím sa môžete vystrieť  urobiť si pohodlie. Pri lete neriešte ako ste oblečení. Dôležite však je aby ste sa obliekli teplejšie a neuškodia ani hrubé ponožky. Lietadlách totiž býva zima , a môže sa stať že môžete aj ochorieť.
letadlo v oblacích
►Ak keď idete lietadlom snažte sa dodržiavať pitný režim. V lietadle  nie je práve najčerstvejší vzduch. , No za to je to veľmi dôležite pre Váš organizmus. Snažte sa vyhnúť alkoholickým nápojom. Snažte sa zabezpečiť vašu batožinu. Budete mať lepší pocit , ak budete vedieť v že čo potrebujete budete mať v bezpečí. K chcete mať sto percentnú istotu , kúpte si malú tašku , ktorú budete mať vždy pri sebe .
cestování letadlem
►Ak chcete mať pohodlný spánok počas letu na destináciu zoberte si o sebou vankúšik , štuple do uší alebo slúchadlá. Al nechcete aby vás nikto nerušil pri spánku určite to bude pri cestovaní v lietadlom nevyhnutné. Samozrejme že letecká spoločnosť takéto niečo ponúka , a pridáva k tomu aj papuče , hygienické pomôcky , no nie vždy je všetko pohodlné a dá sa všetko použiť. Aby Vám to rýchlejšie ušlo , naplánujte si aktivity. Môžete napríklad čítať knihu , hrať kart alebo si môžete pozrieť aj niekoľko filmov za sebou. V sedadle máte displej na ktorom si môžete pozrieť čokoľvek , čo Vás baví alebo čo si chcete pozrieť , teda na čo máte náladu a chuť. Pri týchto aktivitách Vám rýchlejšie ujde čas a ani sa nenazdáte a ste na dovolenke .