Aj keď je snowboard športom mladých, stáva sa v súčasnej dobe lákadlom pre rôzne vekové hranice. No nech je to záležitosť akéhokoľvek veku, vždy je nutné zabezpečiť sa tak, aby pobyt na horách bol relaxom a príjemnou záležitosťou, s príslušnou dávkou adrenalínu.

snowboard

Oblečenie, snowboard, obuv

Jedným z najdôležitejších prvkov výbavy sú snowboardoardové topánky. Ich základnou vlastnosťou je dostatočná pevnosť pre ochranu spodnej časti nôh a ďalej to, že neprepúšťajú vlhkosť a pritom sú dostatočne priedušné, aby nedošlo ku zbytočnému zapoteniu končatín.

Požadované vlastnosti:

ü Pohodlnosť
ü Hrejivosť
ü Nepremokavosť
ü Nízka váha
ü Dobrý systém šnúrok

Keď sa nad tým zamyslíte, určite vás ako dôležitá súčasť zaujme aj vnútorná výstelka. Má mäkučké vankúšiky, ktoré tlmia vibrácie a nárazy na nerovnom teréne. Budete prekvapení, nakoľko dokáže spevniť nohu a tým zjednodušiť ovládanie celej jazdy. Zašnurovanie je natoľko jednoduché, že urýchli čas celkovej prípravy na jazdu. U niektorých typov spevnenie a dotiahnutie urobíte pomocou kolieska, vďaka ktorému nastavíte optimálny fit.

Keď sa pozrieme na kategóriu tejto kvalitnej obuvi, jedná sa o špecifikáciu SNB. Výber je medzi mnohými variantami farebného prevedenia a rovnako dobre si vyberú muži aj ženy. Pre obalenie nohy a členku hrá rolu aj jazyk, ktorý zvýši vaše pohodlie. Podrážka je natoľko pevná a pružná, že odoláva aj opakovaným silnejším nárazom. Preto sa na ňu môžete spoľahnúť pri každom štýle jazdy. Majú stredne mäkké či univerzálne upevnenie a tým uľahčujú otáčanie na prispôsobených zjazdovkách parkov, ale sú dostatočne pevné aj pre technický terén.

zima

Obuv je tepelne https://www.viessmann.cz/cs/obytne-budovy/tepelna-cerpadla.html tvarovaná, vracia teplo späť k nohám a zároveň maximálne drží pätu. Podpierka päty výrazne znižuje únavu. Naviac to zjednoduší celkové ovládanie a vy sa stanete kráľmi zjazdoviek. Celý deň si máte šancu užiť naplno a v pohodlí.