Už od malých bábätiek sa snažíme o ne čo najlepšie starať. Niekedy to ale nie je vôbec ľahké. Bývame často unavení, nervózni a potom nie sme vždy milí ani k svojim deťom. To oni nás učia naozajstné trpezlivosti a niekedy mám pocit, že sú to práve deti, kto nás skutočne vychováva. Nie nadarmo sa hovorí, že škola života je to najlepšie. Akonáhle príde doba, keď ich máme zveriť do cudzích rúk, zrazu sa nám nechce. Bojíme sa o ne a chceme je predovšetkým ochrániť.

holčička
1. Láska a skúsené ruky

Preto starostlivo vyberáme centrum, ktoré sa zaoberá opatrovaním a starostlivosťou o deti predškolského veku. Ideálne je miesto, ktoré je ďaleko od ruchu veľkomesta a zároveň má k dispozícii priestrannú záhradu, kde si môžu všetci spoločne hrať. Naši najmenší si tu majú šancu nájsť kamarátov a príjemné vychovávateľky im rady vymyslia zábavu na celý deň. Personál je v takom centre kvalifikovaný a vie veľmi skúsene pracovať aj s deťmi, ktoré ešte nevedia poriadne ani hovoriť.

2. Dostupné informácie

Dnes sa môžete nechať inšpirovať na internete, kde nájdete o jednotlivých zariadeniach veľa informácií. Mňa osobne veľmi zaujala stránka.
Pre rodičov tu majú viacero podstatných informácií a dokážu vám odpovedať aj na pálčivé otázky. Väčšina škôlok alebo centier prijíma deti po celý rok, takže sa nemusíte báť, že ste sa nejako oneskorili so zápisom vášho potomka. Niektoré zariadenia sa neboja ani bábätiek s plienkami, ktoré ešte len oslávili prvé narodeniny. Prísť s vaším chrobáčikom môžete už okolo siedmej hodiny ráno a vyzdvihnúť si ho môžete kedykoľvek počas dňa. Väčšina inštitúcií funguje do 16 alebo 17 hodiny. Zo začiatku si pre deti ale mamičky rovnako chodia okolo obeda alebo po ňom. Dôležité je, zvykať vášho potomka na nové prostredie postupne, aby sa mu príliš necnelo po domove.

3. Štandard takmer všade

Vyvážená strava a pitný režim sú samozrejmé. Hodné pani učiteľky vám pomôžu z organizáciou narodeninovej oslavy, často sa tu konajú rôzne besiedky, karnevaly, na Veľkú noc korbáč s maľovaním vajíčok, Halloween alebo napríklad návšteva Mikuláša a Ježiška. Určite sa tešíte na to, ako dostanete prvý výrobok od vášho dievčatká či chlapčeka. Uvidíte s akou hrdosťou vám ho odovzdá.

holčina

Pre väčšinu rodičov je dôležité, aby ich dieťa trávilo čas vonku hrami alebo si môžu pestovať rastlinky na miestne záhradke.
Tak čo? Že už sa ani toľko o vášho potomka nebojíte, však?