Všetci túžime po perfektne vyzerajúcich zuboch, ktoré závidíme celebritám pohybujúcim sa na červenom koberci alebo osobám vyskytujúcich sa na titulných stranách časopisov. Pre žiarivý úsmev však treba niečo urobiť – pravidelne sa o drahocenný chrup starať a to ich čistením minimálne dvakrát za deň. Niektorým ľuďom to však nepomáha a zuby sú bohužiaľ žltej farby. Problémy majú hlavne dlhodobí fajčiari a milovníci kávy, ale na naše zuby má dopad aj viacero faktorov, ktoré spôsobujú ich nežiaducu farbu. Ako teda po domácky dosiahnuť biele zúbky bez zásahu našich zubných lekárov ?

zuby

Aktívne uhlie
Tento prostriedok sa kedysi používal aj používa pri chorobách hnačkovitého typu. Efektívne a rýchlo zastavovalo činnosť aj množenie kokovitých baktérií v chorom organizme. Dnes sa používa aj pri podpore zdravej ústnej dutiny. Jeho účinok spočíva v jeho schopnosti  zmeniť pH, zabraňuje aj nepríjemnému zápachu z úst a samozrejme po jeho použití sú zuby omnoho belšie než hocikedy predtým. Je tak prirodzeným riešením pri bielení zubov absorbovaním zubného plaku a mikroskopických baktérií, ktoré farbia zuby. Používaním tejto zázračnej vecičky dosiahnete belšie zuby až o tri odtiene, čo uvidíte už po dvoch týždňoch používania !

citron

Sóda bikarbóna a šťava z citróna
Táto metóda vznikla už dávno, je to ale naozaj pravda ? Áno, už prvé použitie tejto zázračnej kašičky spojením uvedených dvoch ingrediencií vás v zrkadle urobí iným človekom – osobou s bielymi zubami. Nie je to žiaden nezmysel, ani nič podobného. Je to bohužiaľ rizikové pre ľudí so slabou zubnou sklovinou alebo s problematickým chrupom. Citrónová šťava má vysoký obsah vitamínu C, ktorý je známy pri ničení baktérií skoro všetkých typov a napomáha tak aj ústnej dutine. Čiastočky sódy bikarbóny za pomoci citróna oškrabávajú sklovinu a ničia tým nepríjemné zafarbenie, ale ich dlhodobé používanie môže vašu sklovinu na trvalo zničiť. Je preto vhodné túto zmes aplikovať maximálne dva krát za mesiac. Popri jej využívaní je nutné čistiť si zuby aspoň ráno a večer s nevyhnutnosťou použitia zubnej nite.

dentální hygiena

Na záver je vhodné pripomenúť, že najlepšou radou zo všetkých, potvrdenou zubnými lekármi, je starať sa o svoje zuby čo najlepšie. Hygiena zubov je teda na mieste číslo jeden – dôkladne si čistite zuby krúživými pohybmi každý deň ráno a večer – výsledky sa čoskoro dostavia.