Pomoc pri zaseknutom zipse alebo reťazi na bicykel–  Aplikujte kokosový olej na reťaze alebo zipsy, ktoré sú zaseknuté. Olej pôsobí ako prírodné mazivo, čo Vám umožní účinne vyriešiť ťažkú ​​situáciu. Obnovte starý bicykel alebo obľúbené nohavice tým, že konečne rozhýbete reťaz alebo zips.

exotika

Odstráňte žuvačky z vlasov alebo nábytku– ak ste niekedy mali žuvačku vo vlasoch alebo vo vašom nábytku, viete, ako to môže byť frustrujúce. Aplikujte kokosový olej, ktorý pomôže žuvačku uvoľniť a ľahko odstrániť bez toho, aby ste nechala farby alebo škvrny.

Ochrana proti prachu–  Snažte sa použiť malé množstvo kokosového oleja na povrchy ako drevo, plast alebo cement, ktoré majú tendenciu zhromažďovať prach. Na miesto rozlejte malé množstvo oleja a potom ho nechajte vyschnúť – nie je potrebné ho umyť alebo sa obávať farbenia a pritiahnutia akýchkoľvek baktérií.

Čistenie topánok–  namiesto toho, aby ste si kúpili koženú súpravu na opravu alebo doviezli ste používanú topánku do opravovne, skúste použiť kokosový olej na kožené topánky, aby ste im dali lesk, zamaskovali škvrny a znova vyzerali svieže a nové.

olejičrek

Prací prostriedok–  Zmiešajte kokosový olej s liehom, vodou a esenciálnymi olejmi podľa vlastného výberu, aby ste vytvorili netoxickú mydlovú tekutinu, ktorá je ideálna na čistenie odevov. Vzorec nebude dráždiť vašu pokožku alebo nebude mať negatívny vplyv na tkaninu, ako veľa čistiacich prostriedkov kúpených v predajni. Toto je skvelé riešenie pre citlivú pleť a alergiu.

Obnovenie nábytku –  použite kokosový olej na drevo, žulové dosky a kovové povrchy, aby ste dodali svojmu nábytku nový, čistý a lesklý vzhľad. Zároveň to pomôže znížiť zaprášenie, zakryť škrabance a vyčistiť nábytok a domáce povrchy.

Domáce ručné mydlo–  používajte kokosový olej na výrobu domáceho ručného mydla a vychutnajte si flexibilitu pridávania akejkoľvek vône, ktorú chcete používať s použitím esenciálneho oleja.