Tak ako sa staráte o seba a o svoj vzhľad zaslúži si starostlivosť aj váš domov. Prvou základnou vecou je samozrejme udržiavať poriadok. Znamená to, že aspoň raz za týždeň poutierate prach, poumývate podlahu a každú miestnosť poriadne poupratujete. Taktiež by ste mali každý deň vetrať aby sa do vášho bytu či domu dostal čerstvý vzduch. Nie je nič horšie ako nevyvetraný priestor, kde sa potom zvyšuje vlhkosť a vznikajú rôzne plesne.

nábytek

Nábytok

Starostlivosť si zaslúži aj váš nábytok. Čo to znamená? Nie len to, že ho poutierate a zmetiete z neho prach. Skúste používať aj rôzne prípravky, ktoré ho ochránia proti poškodeniu a starnutiu dreva. Nábytok sa tak bude krásne lesknúť a vydrží vám oveľa dlhšie. Ak sa aj napriek tomu nejakým spôsobom poškodí skúste mu dodať druhý dych. Kúpte napríklad farbu a pretrite ho. Nevyhadzujte krásne kusy nábytku len pre to, že sa trochu poškodia a už vôbec sa to nesnažte prekryť nejakým obrusom. Je to veľmi nevkusné. O nábytok sa treba postarať a nie len prekrývať poškodenia.

příroda

Ďalej spomeniem koberce, koberčeky a závesy. Tieto veci treba pravidelne čistiť, pretože sa v nich ľahko usádza prach a teda aj roztoče. Nehovoriac o tom keď máte na to dokonca alergie. Koberce je potrebné vyprášiť a dôkladne vyčistiť. Budú potom pôsobiť oveľa krajšie a živšie. Závesy treba samozrejme vyprať. Niektoré menšie koberčeky majú špeciálne spôsoby ako ich vyčistiť. Buď vám v tom poradia hneď pri ich kúpe alebo na internete si jednoducho nájdete návod ako ich čistiť a nezničiť.

dekorace

Je veľmi dôležité sa starať o priestor v ktorom trávime toľko času. Netreba to zanedbávať. Veci sa nám potom odvďačia dlhšou životnosťou. Nie je to predsa až také hrozné raz za čas sa o ne postarať a poupratovať. Skúste porozmýšľať čo všetko vo svojom domove a v jeho starostlivosti o neho zanedbávate.