Ak učarovala aj vám, môžete si vytvoriť práve taký romantický štýl priamo vo vašom dome. Vintage štýl je dnes veľmi obľúbený, tradičný a pritom moderný zároveň.

Pre milovníkov oblých tvarov sú ostré rohy a hrany veľmi nepríjemné. Je fajn vedieť, že aj v prípade vášho domova sa im môžete vyhnúť. Aspoň konečne ubudne modrín na vašich nohách alebo bokoch. Poznáte to, koľkokrát ponáhľame a taký nábytok sa nám jednoducho pripletie do cesty a bolesť je hneď tu.
Pritom polkruhové konzolové stolíky vyzerajú jednoducho kúzelne. Ale nehodí sa príliš do malých priestorov. Veľmi šikovným riešením je v tomto prípade polkruhový variant, ktorý sa dá jednoducho priraziť k stene.

šálek

o Kde všade sa dajú využiť?

Hodí sa do menšej jedálne alebo kuchyne, ale pokojne ho môžete presunúť do vstupnej haly, kde bude slúžiť najmä ako dekorácia a odkladacia plocha. Väčšina z nich pôsobí veľmi nežne a romanticky, môžete si vyberať z rôznych farieb a materiálov. Veľmi elegantne môže napríklad pôsobiť biely so zrkadlovou plochou a zdobenými nožičkami.
Okrem toho nájde takýto stolík uplatnenie napríklad aj na balkóne alebo malej lodžii. Môžete ho mať stojací alebo zavesený na zábradlie. Veľmi praktický je aj skladací model, ktorý potom stačí len jednoducho oprieť o stenu nebude vám zavadzať pri vešaní bielizne.
Alebo je tu ešte možnosť využiť ho ako toaletkou v spálni. V tomto prípade je vhodné mať ho ešte doplnený pomocou zrkadla a zásuviek na šperky.

o Modulové, závesné alebo sklápacie?

Niektoré typy sa upevňujú priamo na stene, iné sú voľne stojace. Vždy dbajte na to, aký je materiál stien a podľa toho vyberiete aj materiál. Vo väčšine prípadov si vystačíte so skrutkami a hmoždinkami. U sklápacej varianty je lepšie vždy čiastočné umiestnenie na pevno.

balkon

o Ale aký si vlastne mám vybrať?

Vyrába sa z masívu, lamina, kovu či skla. Pre väčšiu stabilitu a pevnosť je lepšia konštrukcia z dreva či kovu, stolová doska je veľmi luxusná napríklad zo skla. Všetky materiály by sa mali dať ľahko čistiť a udržiavať.
Určite si aj vy vyberiete ideálny doplnok pre váš domov.