Chce to veľa tvrdej práce a usilovnosť. Dve vlastnosti, bez ktorých sa rozhodne nezaobídete.

snow

Svoje o tom vie aj snowboard burton. Kariéra tejto značky sa vyvíjala veľmi pozvoľna a nikto vlastne nevedel, ako to dopadne. Ľudia z tejto spoločnosti prešli naozaj dlhú cestu k svojmu úspechu a celosvetovej sláve. Tvrdo pracovali na svojich inováciách a snažili sa všetkým športovcom poskytnúť len tie najlepšie služby. Ich úsilie sa im čoskoro začalo vyplácať a aj dnes patria k najobľúbenejším značkám medzi športovcami aj na vrcholovej úrovni.

Snowboarding je aj v našich vodách veľmi obľúbeným športom, ktorý sa stále presadzuje a to nielen u teenagerarov. Pritom naučiť sa na ňom jazdiť je niekedy ďaleko ťažšie ako na lyžiach.
Veľmi dôležité je získať správnu stabilitu na doske a dobre pracovať pomocou vašich nôh a vlastne tiež rúk. Celé vaše telo musí byť dokonale v súlade.
Začiatky bývajú väčšinou veľa krušné. Pripravte sa, že budete viac na zemi v hromadách naviateho snehu než na nohách. Vďaka bohu za chrániče a vrstvy oblečenia, ušetríte si tak modriny. Pokiaľ to ale nevzdáte a ovládnete vašu dosku, užijete si nádherný pôžitok s jazdy a môžete sa kochať krásou okolia. Navyše budete super cool. Stačí potom už len pridať pár skúsených obratov a ste majstrami.

Čo všetko budete k tomuto športu potrebovať?

V prvom rade je to chuť k jazde, potom už je potrebné vyberať správne topánky, viazanie, dosku, prilbu, chrániče a v neposlednom rade vhodné oblečenie. Ničoho sa nebojte, skúsení predajcovia vám veľmi radi poradia.

Ako si správne vybrať snowboard?

· Prvá otázka znie: „Ste začiatočník alebo profík?“
· Potom tiež rozhoduje terén, kedy je výber vhodnej dosky veľmi podstatný.
· Ste muž, žena či dieťa? A čo cena? Ste ochotní priplatiť si za kvalitu?

závěje

Správna voľba pre vás

· allround, allmountain– sú vhodné pre zjazdovky i voľný terén
· freestyle– pre divochov ku skokom a rôznym trikom
· freeride– vhodný do hlbokého snehu i voľný terén

Ak zvolíte značku Burton, môžete sa spoľahnúť, že máte v rukách kvalitnú dosku, ktorá niečo vydrží a vy si s ňou užijete veľa zábavy.