Preto je výber správneho lôžka tak dôležitý. Moc sa mi páči, že vo väčšine nábytkových štúdií si môžete posteľ aj vyskúšať. Jednoducho si do nej ľahnete a hneď viete, či ležanie v nej je pre vás príjemné alebo treba hľadať ďalej.

V tomto prípade sú ideálne detske poschodove postele, ale je to naozaj vždy to najlepšie riešenie? Tento ležací nábytok sa môže zdať tým najlepším práve pre menšie priestory. Získate tak nejaký ten štvorcový meter navyše. Mali by ste do úvahy vziať ale aj niektoré negatíva, ako napríklad riziko úrazu u malých detí. Bude takú posteľ totiž brať ako možnosť hry, takže sa pripravte na rôzne scenáre v ich podaní.

patrové postele

§ Rozmery sú tiež podstatné

Mali by ste si tiež zistiť, aký je rozmer od zeme k stropu. Vysoké lôžka majú totiž na výšku väčšinou okolo 200 centimetrov a vy potrebujete, aby v hornom poschodí bolo dostatok vzduchu na dýchanie. Takže ideálna výška stropu by mala byť tak viac ako 3 metre. Hore je totiž vzduch ďaleko teplejší a ľahko sa vydýcha.

§ Ako využiť miesto pod posteľou

Môžete tu vášmu dieťaťu vytvoriť malú herňu, kde bude mať dostatok poličiek a zásuviek na hračky, stolček a stoličku alebo pre vaše dievčatko vyčarujete malú kuchynku. Tým väčším sa bude páčiť pracovný priestor, kde si budú môcť robiť úlohy. Len musíte myslieť na dostatočné osvetlenie. Alebo ak máte deti dve, vytvoríte dve plnohodnotné lôžka. Na horné lôžko môže viesť rebrík alebo aj šmykľavka.

patrová postel

§ Kupujte je až pre školákov!

U tých najmenších hrozia mnohé riziká, ako sme si už uviedli vyššie. Predsa len ešte nie sú toľko opatrní a nedokážu dobre zhodnotiť situáciu, ktorá ich môže ohroziť na zdraví. Preto sa hodí až pre školákov, ktorí už poznajú veľmi dobre schopnosti svojho tela a pri svojom šantení sa dokážu viac krotiť. Navyše lepšie zvládnu šplhanie po rebríku.
Vďaka tomuto riešeniu získate priestor, ktorý sa dá využiť napríklad pre malú knižnicu alebo šatníkové skrine, kde sa vmestí všetko oblečenie a niektoré ďalšie veci.

Dôležité je zamerať sa na kvalitu, stabilitu a bezpečnosť.