Preto by sme si mali dať naozaj veľkú prácu s výberom postele, kde budeme tráviť celú noc. Dôležitá je nielen vonkajšia konštrukcia, ale aj matrac a lôžkoviny.

Toto platí ako pre deti tak i pre dospelých. Je jedno, či si takú posteľ postavíte sami alebo si k tomu zavoláte odborníka, bezpečnosť je v tomto prípade číslo jeden. Najvhodnejšie sú robustné a stabilné materiály ako drevo alebo kov. Tiež nosníky, držiaky alebo hmoždinky by mali byť dostatočne kvalitné. Záleží tiež, či ju umiestňujete na stenu alebo bude voľne v priestore.

partneři v posteli

Nechcete sa predsa prebudiť uprostred noci na zemi ?! Poschodova postel by mala mať aj bezpečnostné zábradlie alebo parapety, ktoré vás ochránia. Vďaka tomu vytvoríte sebe alebo vašim deťom funkčnú a unikátnu oázu pod stropom izby.

Ako je to s patrovkou v miestnosti?

Je to ideálne riešenie v prípade, že stropy v izbe majú výšku viac ako dva metre a priestor je tu obmedzený. Navyše si vďaka tomuto riešeniu môžete zaspomínať na vaše detstvo, ktoré ste prežili v blízkosti súrodencov. Pritom táto posteľ nevyzerá vôbec detsky, práve naopak je veľmi moderná a dokonale sa prispôsobí.

Skoro ako vo sne

Je to drevená konštrukcia, ktorá sa vznáša ako kocky vo vesmíre. Na vonkajšej strane kocky je pripojená knižnica. Kocka je inak, zo zvyšných dvoch strán, otvorená. Vnútri je pohovka s TV kútikom, ktorý je však pripravený na strane knižnice. Fantasticky útulné. Záclonou môžete zatvoriť „malú miestnosť v miestnosti“, takže môžete nerušene relaxovať. Krásna predstava, že?
K takémuto lôžku si môžete vybrať rôzne doplnky. K drevenej konštrukcii sa bude veľmi dobre hodiť kovový strieborný rebrík, ktorý bude pôsobiť ako dokonalý dizajnový prvok. Okrem toho tu môžete mať aj pár políc, na ktorej si môžete odložiť nevyhnutné predmety ako sú napríklad okuliare, mobil, vašu obľúbenú knihu alebo pohár s vodou, keby ste mali náhodou v noci smäd.

snídaně

Je to aj veľmi šikovné riešenie napríklad pre izbu pre hostí.
Ako vidíte, ide stále ešte o nadčasový prvok, ktorý sa hodí do každej domácnosti.