Určite máte ešte v živej pamäti, keď sa vám narodilo bábätko a vy ste mu chceli pripraviť krásnu izbičku. Útulné prostredie, kde sa bude cítiť ako doma. Kúpili ste krásny koberec, skrinky, postieľku alebo hračky. Ale je tu ešte jedna vec, ktorá by mohla izbičku pozdvihnúť o úroveň vyššie.

Obyčajné holé múry nie sú ničím zaujímavé. Naopak farebné dekorácie budú cibriť fantáziu vášho chrobáčika a budú sa mu tu zdať krásne sny. Nemusíte byť výtvarne nadaní, existuje ďaleko jednoduchší spôsob a to sú detské tapety a dekoratívne samolepky.

tapetka

Tapetovanie nie je ani nijako zvlášť náročné. Určite ich zvládnete aj vy sami. Navyše vás taká práca, ktorá je skôr radosťou veľa zblíži. Budete mať spoločný projekt, ktorý sa budete snažiť dostať k vytúženému cieľu.
Môžete si vybrať aj z rôznych druhov tapiet. Najčastejšie sú papierové a vliesové, s ktorými je ľahšia manipulácia. Tieto tapety nie je nutné natierať lepidlom ako ty papierové, to nanesiete len na stenu. Potom už je na rade iba nalepenie povrchu, ktorý ste si vybrali. Postrážte si len rozmery a zarovnanie, potom už idete v podstate na hotovo.

Mali by ste prihliadnuť aj k veku vášho potomka a pohlaviu. U bábätiek to sú najčastejšie motívy zvieratiek alebo kvietkov. Staršie deti už môžu vyberať s vami. Určite už majú svojich obľúbených hrdinov z rozprávok, ktorí by ich mohli sprevádzať každým dňom. Ak sa chystá vaša ratolesť do školy, nie sú na škodu ani náučné polepy s číslami, písmenkami alebo mapami. Na internete nájdete naozaj rôzne varianty, stačí si len správne vybrať.

tapeta

Veľmi atraktívne sú tiež 3D samolepky, kedy obraz vyzerá ako trojrozmerný. Ich aplikácia je naozaj veľmi jednoduchá. Stačí olúpať len zadnú stranu.
Navyše ich odstránenie a výmena za nové je skutočne veľmi jednoduchá a vy sa vôbec nemusíte báť poškodenia vašich stien. Navyše tým potešíte malú dušičku, ktorá bude mať konečne svoje skutočné kráľovstvo, ktoré budú všetky návštevy obdivovať. Navyše aj vy budete pyšní na svoje dielo.