Nech už ste si vysnívali pre svojich najmenších zariadenie izby sami alebo vám svoje predstavy pošepkali vaši najmenší, v každom prípade ide hlavne o kvalitný detský nábytok.

Základom všetkého nie je len výber materiálov, tvarov, typov a kusov, ale aj farieb, či dekorácií. Iné sfarbenie a motívy vyberiete pre chlapčeka, iné pre dievčatko. Pokiaľ budú súrodenci zdieľať jednu izbičku, tak nie je vylúčená ani kombinácia farieb, či už podľa pohlavia alebo obľúbenosti.

hračky

V žiadnej izbe pre ratolesti nemôže chýbať základné vybavenie ako posteľ, skriňa, polička, písací stôl. Ostatné sú už len doplnky podľa potrieb zlatíčok alebo vysnívaných predstáv.

Posteľ

Tento kus detského nábytku ponúka mnoho skvelých možností. Môže byť totiž jednoduchá, rozkladacia, poschodová, vyvýšená. Okrem toho sa v nej často skrývajú ešte ďalšie úložné priestory alebo prístelka. Nie je dôležitá len kvalita samotnej konštrukcie a bezpečnosť, ale aj rošty, matrace, spôsob lezenia na poschodie, použité zábrany. Konečným kritériom je samotný dizajn. Môžete vsadiť na farbu bežného dreva alebo spestriť spánok farbami, či obľúbenými hrdinami z rozprávok.

Skriňa

Rovnako dôležitá časť prepracovaného detského nábytku, ktorá plní účel hlavne praktický. Máte možnosť voľby počtu políc, závesného priestoru, dizajn čisto s dvierkami alebo aj s vonkajšími poličkami, kde nájdu svoje miesto hračky alebo knižky. Podľa veľkosti priestoru môžete zvoliť širšie alebo užšie varianty.

postýlka

Písací stôl

Je úplne jedno, či ide o malého škôlkara alebo veľkého školáka. Písací stôl je veľmi dôležitou súčasťou, pretože deti rady kreslia, maľujú, čítajú alebo si niečo lepia a skladajú. Tí starší ho využijú na písanie domácich úloh. Iný výber môžete zvoliť pre tých mladších a iný sa ponúka zase pre študentov. Ku každému stolu patrí aj kvalitná stolička.
Výber nábytku do detskej izby je tou najviac obľúbenou činnosťou rodičov i ratolestí.