Hlavne ak je vaše hniezdočko malé a budú mať len jednu spoločnú izbu. V tom prípade si budete musieť veľmi dobre premyslieť, ako budete koncepčne riešiť celý priestor. Určite sa ponúka viac ako jedno riešenie.

Všetko je potrebné kúpiť dvakrát. Čaká ich ešte len vstup do školských lavíc, potom bude zariaďovaní taká zábavná hra. Ako ich správne porovnať? Čaká vás podobný scenár, ako keby ste zariaďovali priestor pre jedno dieťa, len budete všetko kupovať dvakrát.

zápisník

Ideálna veľkosť je 12, ale lepšie 16 metrov štvorcových.Miestnosť by ste si mali zariadiť do troch zón: spanie, hranie a na prácu.

Pracovný kút by mal byť pri okne, postele pri stenách a hrať sa môžu uprostred izby. Každý by mal mať svoj detský písací stôl. Dôležitá je výška a tiež šírka pracovnej dosky. Je potrebné si uvedomiť, že ho bude potrebovať po celú dobu školskej dochádzky. Preto jeho výberu venujte naozaj veľkú pozornosť a nič nepodceňte. Stôl by mal mať ideálne vhodné úložné priestory na zošity, učebnice a písacie potreby. Tak si bude mať kam dať svoje veci.

Veľmi podstatná je kvalitná stolička, ktorá sa dá nastaviť podľa výšky. U prváčika sú zo začiatku ideálne umývateľné materiály. A stolička by nemala byť na kolieskach. Podobný typ ako je tá kancelárska sa hodí až pre staršie deti. Existujú ale varianty, kedy sa dá čalúnenie sňať. Kolieska majú dokonca aj v mnohých prípadoch možnosť zabrzdenia. Nehrozí potom pád do prázdna.
Čo sa týka postele, je lepšie vybrať každému potomkovi lôžko zvlášť. Do malých priestorov môžete zvoliť aj poschodovú posteľ, ale je potrebné, aby výška stropu bola vyššia ako 3 metre kvôli prúdeniu vzduchu.

stůl

Nábytok môžete zvoliť napríklad mobilný na kolieskach, ktorý si môžete voľne posúvať po izbe. Alebo si môžete kúpiť nábytkovú stenu, kam sa vojde všetko potrebné. Existuje ešte možnosť vyskúšať aj riešenie na mieru, kedy maximálne využijete priestor a vďaka tomu sa vašim najmenším bude dobre bývať.
Výhoda je v tom, že takto budú stále spolu a nebude im nikdy smutno. Možno aj vy si spomeniete na to, aké to bolo, keď ste mali izbu spoločnú z vašou sestrou či mladším bračekom. Niekedy to bolo dosť ťažké, ale cez to všetko ste sa mali radi.