Premýšľali ste niekedy nad tým ako je možné že váš sused ktorý vyzerá že neovláda poriadne ani abecedu má toľko peňazí. Máte predsa ekonomické vzdelanie. Teóriu ovládate od A do Z. No predsa len tomu niečo chýba.  Nechceme vás zdržiavať od úspechu a preto vám rovno povieme prečo sa vám nedarí. Váš sused to dávno vie, a vy sa to práve dozviete.

zaměstnavatel.jpg
 
Roky driny zbytočne
 
Keby ste sa opýtali väčšiny ľudí ktorý sa vrátili zo zahraničia tak vám povedia že si šli zarobiť na lepšie auto dom či byť. No všetko to sú iba pasíva. Z ekonomického hľadiska je všetko čo vám neprináša zisk iba obyčajným pasívom. Ba čo je horšie títo ľudia vymenili roky svojho života aby si dopriali pasívum z ktorého nakoniec aj tak nemusia nič mať. Auto sa časom pokazí a dom či byt bude potrebovať rekonštrukciu.. Ale mladosť je dávno preč a deti majú svoj pohľad na to ako chcú žiť.
 
Keď sa sporenie nevypláca
 
Na svete nenájdete jediného bankára alebo internetovú stránku, kde by vám na rovinu povedali že šporiť sa nevypláca. Aby to malo význam každý mesiac by ste museli citeľne zvyšovať čiastku aby ste na konci roka neboli v strate. Pretože banky upravujú úrokové sadzby. A aj samotná inflácia ťahá hodnotu peňazí nadol. Ak neveríte, odkladajte si pokladničné bločky za potraviny a samy uvidíte o koľko viac potrebujete odložiť peňazí aby ste neprerobili.

obchodní schůzka.jpg
 
Dobrý a Zlý dlh
 
Existujú dva druhy dlhov. Dobrý dlh a zlý dlh. Dobrý dlh vás dokáže obohatiť nielen o peniaze ale naučíte sa tak ako platiť nižšie dane. Naučíte sa takto využívať rôzne finančné páky a nakoniec ušetríte. Celé to znie ako nezmyslel ale každý kto si kupoval auto a viedol ho na firmu vie o čom je reč. Naproti tomu zlý dlh, je presný opak toho dobrého. Z finančného hľadiska je zlý dlh aj oprava deravej strechy pretože ako sme už písali dom je pasívum. A pasívum vám nič nezarába. Preto je treba keď si chcete požičať peniaze najprv sadnúť a porozmýšlať či skutočne potrebujete tak drahé riešenie. Alebo vám stačí aj lacnejšia alternatíva ktorá poslúži rovnako dobre.