1. Šetrenie každým dňom

Prvým typom šetrenia, je šetrenie kedy stačí každý deň hádzať  drobné mince do svojej obľúbenej nádoby určenej na zbieranie peňazí, či to je už malá škatuľka, pohár , džbán alebo vrecúško.
Určite to poznáte peňaženka plná drobných mincí, ktoré nemáte komu do rúk vysypať.  Ak budete dodržovať tých to pár rád veľmi ľahko sa ich zbavíte a ušetríte. Stačí ak si každý deň po jednej minci vložíte do šporiacej škatuľky a stále budete pridávať. Prvý deň to bude len jeden cent, druhý deň dva centy, tretí tri a takto môžete pokračovať každý deň. Pozor! Nesmiete však hádzať mince o deň skôr, menej alebo viac a pritom si povedať zajtra to dobehnem. Nie, takto to nefunguje. Veľmi ľahko potom padnete do bodu, že mince budete odkladať rôzne, bez systému a toto šetrenie vás veľmi rýchlo omrzí. Ak pri tomto šetrení vydržíte aspoň rok hneď máte našetrené 667,95€.
Ak však patríte k tým čo  chcú našetriť rýchlejšie môžete zmeniť sumu ale vždy musíte mať systém. Môžete pridávať po dvoch minciach. Prvý deň dva centy potom štyri ďalší už šesť a za rok máte 1335,90€.

úspory.png
 

  1. Šetrite každý mesiac

Tento typ šetrenia je podobný ako ten prvý. Jeden rozdiel je v tom, že tu nie je systém, preto si však musíte dávať pozor aby ste šetriť nezabudli alebo neskončili. Druhý rozdiel je, že pri tomto šetrení narábate s väčšími hodnotami. Každý mesiac po výplate si odložíte nejakú čiastku. To je už na vás, záleží to od toho koľko zarábate, koľko chcete našetriť a ako dlho chcete šetriť. Napríklad ak zarábam mesačne  1100€ a našetriť si chcem rovnako, stačí ak si budem odkladať každý mesiac  100€, hranicu našetrenia  1100€ pokorím jedenásty mesiac.
 
 
 
 
 

  1. 2v1

Tretím typom šetrenia je šetrenie spojené s našimi cieľmi. Pri tomto type si treba stanoviť cieľ a následne šetrenie. Môžeme si  stanoviť, že prestaneme jesť sladkosti, nebudeme používať výťah alebo začneme športovať a zakaždým keď to porušíme odložíme si sľúbenú čiastku peňazí. Či to už bude euro, dva alebo päť, tu ide skôr o splnenie cieľu ako o šetrenie.

micne.jpg
 
Šetriť sa dá veľmi veľa rôznymi spôsobmi. Už je len na vás aký spôsob si vyberiete či už prvý, druhý, tretí alebo si vymyslíte vlastný.  Dôležité je začať a povedať si na čo šetriť, potom to už pôjde ľahko.