Všade kde sa pozriem vidím iba autá. Na ulici už nie je priestor kde by sa nejaké vozidlo nenachádzalo. Parkoviská sú preplnené a mnohokrát nie je kde zaparkovať. Pred sídliskami sú autá natlačené na seba a každý deň bojujeme o miesto. V televízii je každá druha reklama ponuka výhodnej kúpy auta. Značky sa predbiehajú v tom, kto ponúkne niečo výhodnejšie. Takto vyzerá dnešná situácia.
Ulice pohltili automobily. Vodičský preukaz si už robí takmer každý, kto dovŕši vek dospelosti. Ak nemáme dostatok peňazí, nakupujeme ojazdené autá. Základom je predsa aby každý mal to svoje! Čo na tom záleží ako tým škodíme svojmu okoliu. Veď predsa ísť niekam po vlastných sa už nenosí a je to príliš namáhavé a berie to čas. My sa predsa ponáhľame. Nemôžeme stratiť také množstvo času! Áno presne takáto je realita.

ulice

Ovzdušie je plné škodlivých látok, ktoré pochádzajú z výfukov áut. Ohrozujeme našu prírodu a taktiež aj naše zdravie. Veď sa skúste rozhliadnuť keď niekam nabudúce pôjdete koľko áut je vo vašom okolí. Zvykli sme si na to a už nás to ani neprekvapuje. Jednoducho sme to prestali riešiť. Žijeme v rýchlej dobe, kde je každá sekunda dôležitá. Nevieme prejsť už ani do neďalekého obchodu po vlastných. Je to smutné, no je to presne tak.

dálnice

Nehovoriac o veľkých mestách, kde je doprava presýtená. Doprava kolabuje a vzniká veľké množstvo nehôd. No a za túto situáciu si môžeme sami. Situáciu je už tak vyhrotená, že v niektorých mestách ľudia jednoducho zaparkujú svoje autá na okraji mesta a ďalej pokračujú mestskou dopravou. Je to pohodlnejšie, keďže všade sú zápchy a nie je miesto kde zaparkovať. V centrách miest sa už nedá skoro vôbec parkovať.

Čo môžeme urobiť aby sme situáciu zmenili? Tak navrhovala by som to, že pre rodinu stačí úplne jedno auto. Ďalej menšie vzdialenosti zvládať peši alebo napríklad na bicykli. Sú to síce malé opatrenia, no aj tieto môžu prispieť k zlepšeniu stavu našich ciest.