Firemný večierok je za dverami a vy ešte stále netušíte čo na seba? V prípade takýchto spoločenských podujatí, je to s oblečením trošku komplikovanejšie. Na jednej strane musíte vyzerať sexy, no na druhej to nesmiete prehnať s vyzývavosťou. Predsa len ide o pracovné stretnutie, aj keď v neformálnej atmosfére.

Žena v elegantných fialových šatách

Hlavne to s ničím neprehnať

Na firemný večierok musia byť šaty dámske, koktejlové a elegantné. Pod slovom dámske, rozumieme to, že nesmú pôsobiť vulgárnym dojmom. Zabudnite na prehnané výstrihy, alebo extrémne krátku dĺžku. Slovíčko elegantné snáď nemusíme vysvetľovať, no a jednoznačnou voľbou, ktorou nič nepokazíte sú šaty z kategórie koktejlových. Tieto šaty vznikli vyslovene na tento druh príležitostí. Takže ak sa šaty vyberiete kupovať, ihneď zájdite k regálom s týmto označením.

Zimný verzus letný večierok

O tom, čo si na seba obliecť, rozhoduje aj ročné obdobie. V zime by ste mali siahnuť skôr po tmavších farbách. Je dobré, ak budete mať zahalené nohy, teda použijete pančuchy a ramená. Pokiaľ si oblečiete šaty s ramienkami, použite šál, ktorý si prehodíte cez ramená. Ak sa ale večierok koná v lete pri bazéne, môžete si dovoliť i o čosi kratšie a farebnejšie šaty, ramená môžu byť decentne odhalené a to isté platí aj o vašich nohách.

Ženy v škraboškách na večierku

Čo je to ten Dress code?

Pri firemných večierkoch sa môže stať ešte jedna vec, a to že priamo na pozvánke nájdete aj informáciu o tom, ako sa máte obliecť. Nikto vám samozrejme nenapíše, že si musíte vziať modré šaty a strieborné topánky. Väčšinou sa jedná o nejakú tému, ktorú nájdete pod slovným spojením dress code. Môže ísť o štýl ladený do sedemdesiatych rokov, alebo párty s karnevalovou atmosférou.
Aj keby váš firemný večierok nebol ladený do žiadnej konkrétnej témy, na pozvánke si slovíčka „dress code“ určite poriadne všimnite. Pri nich totiž nájdete uvedené minimálne to, či sa máte obliecť formálne, alebo neformálne.