Ak si muž kúpi kvalitnú tašku, je akýmsi pravidlom, že ju bude používať minimálne najbližších desať rokov. Takto, by to v podstate aj malo byť. Napríklad kožené tašky cez rameno sú vyrobené tak, že ich môžu pokojne zdediť aj vaše deti. To ale platí iba vtedy, ak sa o nich budete vedieť postarať.

pánská kabela

  1. Do skrine len stopercentne čistá

Neporiadok v kabelke je síce skôr ženská záležitosť. To ale neznamená, že sa medzi nami nemôže nájsť aj muž, ktorý v svojej taške nosí okrem potrebných vecí i niekoľko kilogramov špiny. Ak sa voju tašku rozhodnete odložiť na dlhší čas do skrine, vždy z nej všetko dôkladne vyberte. Taktiež ju vyprášte a zbavte iných nečistôt.

  1. Čistá aj počas nosenia

Vaša taška, by mala byť čistá aj počas toho, ako ju nosíte. Opäť raz sa stáva skôr ženám, že v kabelkách nosia kozmetiku. Mejkap sa otvorí a vnútro kabelky je nevyčistiteľné. Kožu, alebo látku, však dokážu zašpiniť aj iné veci ako je kozmetika. Napríklad taká desiata, alebo otvorené pero, či fixka dokážu narobiť poriadne škody. Ak teda chcete, aby vám taška slúžila dlhé roky, snažte sa ju aj vo vnútri udržiavať čistú.

pánská taška

  1. Taška nepatrí na zem

Mnoho ľudí svoju tašku podvedome ukladá na zem. Toto, ale pre ňu naozaj nie je vhodné miesto. Po jednom raze sa vám môže zdať, že taška nie je vôbec zašpinená. Ak ju však budete na zem dávať stále, špina sa na nej pene krásne nahromadí. Nedajbože, že ju položíte na žuvačku, alebo kúsok roztopeného asfaltu. Navyše existuje jedno príslovie, že ak tašku položíte na zem, nebudete mať nikdy peniaze. Preto si najbližšie veľmi dobre premyslite, kde svoju pomocníčku odložíte.

  1. Perte ju rukách

Tašky, by sa nemali vo všeobecnosti prať v práčke. Platí to aj pre tie z textilu a samozrejme i tie kožené. Tašky z textilných materiálov perte iba v rukách a nie príliš horúcej vode. Kožené tašky umývajte len pomocou navlhčenej handričky.