Mať upravené ruky a nechty, tak to je povinnosťou každej ženy. Na manikúru môžete zájsť k profesionálke, alebo sa ňou stať sama. Nie je to naozaj nič komplikované.

Dlhé, červené nechty a lupene ruží


Ak ste sa rozhodla, že sa o svoje nechty budete starať sama, toto rozhodnutie má hneď niekoľko výhod. Po prvé ušetríte nemalé financie, po druhé môžete mať ruky upravené neustále a po tretie si časom viete aj privyrobiť. Určite máte mnohé kamarátky, či príbuzné, ktoré budú ochotné za vaše služby zaplatiť nejaké to všimné. Euro k euru a po chvíľke môžete mať celkom pekné prilepšeniu k mesačnému platu.

Na začiatok budete potrebovať správne a kvalitné vybavenie. Ak s vlastnou manikúrou iba začínate, nemusíte si ihneď zaobstarávať všetky možné nástroje. Niektoré, sú však viac ako potrebné. Pozrime sa na to, ktoré.

Žena, ktorá si lakuje nechty

  1. Obyčajný pilník nie je úplne profesionálnym vybavením, vašim nechtom navyše nerobí najlepšie. Uvedomte si, že pilník využívate na samotné vytvarovanie nechtov a ich celkovú povrchovú úpravu. Omnoho lepším riešením, sú brúsky na nechty, ktoré vám neskutočne uľahčia celú prácu. Okrem toho, nechty nepoškodzujú, takže sa po pilníkovaní nezačnú štiepiť, alebo lámať.
  2. K brúske budete potrebovať aj niekoľko nadstavcov. Druhou možnosťou je kúpa celej sady, kde sú súčasťou balenia.
  3. Zaobstarajte si minimálne jeden kvalitný podkladový lak. Ten neslúži na skrášľovanie, ale na výživu a starostlivosť o nechty.
  4. Čo sa týka povrchových lakov, výber a počet je len na vás. Aj v tomto prípade, však stavte skôr na kvalitu ako na kvantitu.
  5. Nezaškodí ani jeden povrchový lak, ktorý vašu manikúru ochráni pred mechanickým poškodením.


Toto vybavenie môžeme označiť ako úplne základné. Ak by ste sa chcela začať venovať výrobe gélových nechtov, alebo špeciálnemu zdobeniu, budete toho samozrejme potrebovať omnoho viac. Ak však chcete iba to, aby boli vaše ruky elegantne upravené, brúska a kvalitné laky vám postačia až až.