Mnoho podnikateľov ešte aj dnes nemá vlastnú webovú stránku. Možno si hovoríte, že vaša stavebná firma funguje už dvadsať rokov a doteraz ste nič podobné nepotrebovali. V tom máte pravdu, doteraz ste web naozaj nepotrebovali. Časy sa však menia, a preto i podnikatelia v oblastiach, ktoré nemajú s internetom nič spoločné, potrebujú kvalitný online marketing. Pýtate sa prečo? Pretože drvivá väčšina populácie vyhľadáva informácie práve na internete. Ak ešte stále neveríte, možno vás presvedčia niektorú údaje zo štatistiky, ktorá bola vypracovaná v roku 2018.

marketing

  1. V roku 2018 využívalo Facebook viac ako dve miliardy ľudí ( pozor hovoríme len o tejto sociálnej sieti)
  2. Celkový počet ľudí, ktorí využívajú sociálne siete, v porovnaní s rokom 2017, vzrástol až o trinásť percent.
  3. Cez vyhľadávač Googlebolo iba za jeden jediný deň, zaznamenaných viac ako tri miliardy vyhľadávaní.


No a takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Web stránku jednoducho potrebujete. Bez toho vás vaši zákazníci nemajú ako nájsť. Lepšie povedané, majú ako, ale na internete tak urobia najčastejšie.

Ak si hovoríte, že niečo také ako založenie webu nemáte šancu zvládnuť, je na čase osloviť marketingovú agentúru. Za túto službu si budete musieť zaplatiť, no na oplátku dostanete všetko, čo potrebujete. Agentúry, ktoré sa venujú vyslovene online marketingu, vám vytvoria samotný web, no okrem toho vypracujú aj všetko ostatné. Hovoríme o veciach ako je SEO optimalizácia, teda nastavenia, vďaka ktorým budú môcť ľudia váš web jednoduchšie vyhľadať. Ďalej budete potrebovať grafiku a kvalitný obsah. S pútavým obsahom totiž k sebe nalákate omnoho viac zákazníkov. Ide o videá, zaujímavé články, ale taktiež zrozumiteľné a prehľadné vyhľadávanie na vašich stránkach.

Pracovný stôl, na ktorom je mobil s nápisom „Online marketing“

No a na záver, kde máte nájsť marketingovú agentúru? Predsa na webe. Presne tam, kde budú vaši zákazníci vyhľadávať aj vaše služby, či produkty.