Aké býva však prekvapenie obyčajnej mamy, keď sa skrýšou na uvedené poklady stanú detske skrine. Človek by v nich čakal možno pokrčené tričká, zahrabané knižky alebo hoci aj zabudnutú desiatu, ale prírodné materiály? Netreba sa však čudovať ani pohoršovať. Stáva sa to aj v lepších rodinách, ako sa hovorí.

komody

Skúste sa na túto tému porozprávať s ostatnými rodičmi. Možno budete prekvapení, čo všetko dokážu ratolesti považovať zaunikátne kúsky hodné schovávania. Dobré zdroje zaujímavostí často nájdete aj v práčke, prvýkrát vás možno trochu prekvapí nezvyklý zvuk, ale pri vyberaní bielizne vám začne byť to ťukanie a klepanie jasné. Kamene, kriedy, kúsky dreva, tehla, plastová figúrka, cínový vojačik, to všetko môžete vyberať spolu s voňavými kúskami oblečenia.

Viete však, čo ma vždy na potomkoch najviac fascinovalo? Keď sme sa vracali z pieskoviska, čakala som, že nebude hneď poriadok. Tušila som, že piesok nájdem v čiapkach, vo vreckách búnd a nohavíc, ale nikdy som nepochopila, ako je možné, že sa nachádza aj v plienkach najmenších detí. Ako ho tam môžu cez toľko vrstiev oblečenia dostať? Dodnes to neviem, ale tento jav sa objavuje každú jar v mnohých rodinách. Patríte medzi ne?

přihrádky

Nie je neporiadok ako neporiadok

V každom prípade sa však nechcem sťažovať. Verím, že sú to všetko len maličkosti a som schopná bez problémov tolerovať malé neporiadky a schované predmety, ktoré ničím neublížia, pretože sa nekazia. Najhoršie však je, keď na nečakanom mieste objavíte ovocie, ktoré je už dávno za zenitom a začína nepríjemne páchnuť a vylučovať rôzne lepkavé tekutiny. V rámci prevencie sa preto snažím mať za každú cenu upratané, všade. Len deti to nechcú pochopiť.