Každá piata žena či dievča má problémy s nechtami, tak by sme mohli vyskúšať niekoľko osvedčených rád, ktoré nám zaručia ich zdravie.
Pre naše nechty je škodlivý rad vecí, napríklad poveternostné podmienky alebo rôzna chémia, s ktorou prídu často do styku. Preto je dôkladná starostlivosť číslom jedna na našom zozname.

nehty červen

1. Hydratácia

V každej drogérii nájdete široký výber produktov pre správnu výživu kože na rukách. Nie je nič viac nepríjemné, ako keď máte hrubú a nevzhľadnú pokožku. Krém by ste mali použiť minimálne na noc. Dobré je naniesť silnejšiu vrstvu a dať ruky do kozmetických rukavíc, aby mohol pôsobiť.

2. Dostatok tekutín

To je ďalšia vec, na ktorú veľmi často zabúdame. Najmä sa jedná o vodu alebo i rastlinné šťavy. Hydratácia zvnútra je tiež veľmi dôležitá.

3. Výživný zábal

Raz za čas si zaslúži, aby ste im taký zábal dopriali. Niekedy stačí len kvalitný panenský olivový olej, ktorý jemne vmasírujete do pokožky na rukách a aj k nechtom. Ponožky alebo rukavice na hor a ráno uvidíte tú príjemnú zmenu.

Výstavné nechty
Čo sa ich týka, dôležitá je starostlivá manikúra, ktorej by ste sa mali venovať aj doma. Nebojte sa, určite to hravo zvládnete. Starajte sa o ne pravidelne, odvďačia sa vám potom svojím leskom a krásou.

Pred akýmkoľvek zásahom alebo skrášľovaním je potreba ich dôkladne odlakovať. Používajte vždy šetrné prípravky bez acetónu. Potom naneste trochu odlakovača na tampón a môžete zotrieť. Potom už stačí len opláchnuť vodou a osušiť. Ďalším krokom je zatlačenie kožtičky späť k lôžku. Nikdy nestrihajte, vyhnete sa tak záderom. Potom už stačí len zapilovať do požadovaného tvaru a vyleštiť.

rudé nehty

Pokiaľ patríte medzi milovníčky geloviek, potom si môžete zájsť do salónu alebo si poradiť zase z pohodlia domova. K tomu sa hodí aj jemné zdobenie v podobe kamienkov či trblietok. Alebo vyskúšajte ich pokrvné sestričky z akrylu. Sú pevnejšie a viac vydržia. Vyberiete si pokojne z širokej ponuky farieb a tvarov. Skúsená manikérka vám vždy aj dobre poradí, čo je najlepšie práve pre vás.