Zima sa už každému neodmysliteľne spája nielen s Vianocami, ale aj so zimnými športami. Veď kto by už len neobľuboval horskú chatu, ktorá prisľubuje teplo pri krbe, no zároveň je len na skok ku svahu. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, určite máte aj vy chuť si občas postaviť na dvore snehuliaka alebo sa ísť guľovať s priateľmi. No niekomu stačí len horúci čaj a krb.

prkna

Čo je dobré na zimnom športovaní?

Nechceme hádzať všetkých do jedného vreca, no pravdou je, že drvivá väčšina ľudí prestane aktívne športovať, akonáhle sa trochu ochladí. Je to spôsobené najmä tým, že s jeseňou prichádza pocit únavy a depresie a vtedy sa naozaj človeku nechce vstať ani z postele, nieto ešte rozmýšľať nad cvičením. Počas zimy to zase neriešite, pretože sa obaľujete stále väčšou a väčšou vrstvou oblečenia a prípadné nedostatky zakrývate. No aj v predvianočnom a povianočnom období by ste nemali zabúdať na dostatok pohybu. Vaše telo sa aspoň dostatočne prekrví a vy budete mať zo seba dobrý pocit.

Skúste niečo nové

Ste neoblomný lyžiar? Prečo neskúsite aj niečo nové? Snowboardovanie má oproti lyžovaniu niekoľko výhod. No nechceme vás presviedčať, aby ste s lyžovaním úplne sekli, len vám chceme poskytnúť iný pohľad, vďaka ktorému možno prídete na chuť aj druhému variantu. Len nesmiete byť príliš zaťatý, ale otvorený všetkým možnostiam, ktoré máte.

prkno

Pohodlie je dôležité

No je nepopierateľné, že doska má oproti lyžiam naozaj veľké množstvo výhod. Možno vám to na prvý pohľad nepripadá, ale je to oveľa pohodlnejšie, ako lyžovanie. Najmä preto, lebo vymeníte lyžiarky za pohodlné snowboardové topánky, ktorých sa budete skutočne cítiť ako v papučkách. Garantujeme vám, že si ich obujete raz a už ich nebudete chcieť vyzuť. Nikdy však nezabúdajte aj na vaše bezpečie. Nezáleží na tom, ktorý šport robíte, no určite majte na pamäti prilbu a teplé oblečenie.