Naše telo má proste určený čas, kedy potrebuje odpočívať a my by sme mali žiť v súlade s ním. Vďaka tomu bude správne fungovať a bude zdravé. K odpočinku je mu ale treba vytvoriť aj tie správne podmienky.
Spálňa by mala byť umiestnená v časti bytu, kde je najväčší pokoj. Rozhodne nie v blízkosti kuchyne, kde sa stále niečo deje. Okrem toho je potrebné mať aj kvalitné lôžko, matrac a lôžkoviny. Potom budeme naozaj dobre odpočívať.

patrová postel

Málo miesta? Ani to nie je problém!

Ak bojujete s priestorom a to je najmä vždy, keď máte viac ako jedno dieťa, potom budete potrebovať šikovný nábytok. A práve tým je poschodova postel, ktorá má svoj šarm. Nemusíte sa báť, že by v hornej časti nebolo dostatok miesta pre spánok alebo maznanie. Posteľ má rovnakú plochu ako hore, tak aj dole. Takže sa na nej vyspí aj dospelý.

Ide o riešenie, ktoré so sebou prinesie zábavu a navyše má štýl. Je to tak trochu ako spať pod hviezdami. Napríklad hore môžete spať a dolná časť môže slúžiť na relaxáciu, kde dobijete takzvane baterky.
Vďaka poschodovej posteli bude vaše bývanie komfortné a nebudete si pripadať ako v zajatí nábytku.

o Klasika pre deti
Najčastejšie ju volíme práve do detskej izbičky. Väčšinou sa využíva buď len na spanie alebo sa spí hore a dole je napríklad hrací či pracovný kútik. Dole vedú farebné rebríky alebo šmýkačky. Tu je potrebné dať si pozor predovšetkým na bezpečie a stabilitu. Naši najmenší majú totiž niekedy veľa divokej nápady a ich hry sa nám rodičom niekedy nebudú páčiť.

o Variant pre dospelých
Môžete ju vyskúšať, aj keď vám je už viac ako dvadsať rokov. Je to originálny spôsob riešenia izby a máte šancu spať tak vo vyššej nadmorskej výške, ako ste boli zvyknutí. Buď si kúpite už hotovú palandu alebo si ju môžete nechať vytvoriť na mieru, potom máte istotu, že ste využili priestor na maximum.

palandy

Záverom

Vždy myslite predovšetkým na bezpečie, pevnosť konštrukcie a zdravotne nezávadné materiály.Klasikou je drevo, ktoré zaručí skutočnú kvalitu. Hlavné je, aby ste sa v nej cítili dobre a pohodlne. Prajeme vám sladké sny!