Ak máte deti, príchod septembra je pre vás určite niečo ako nočná mora. Už v polke augusta vidíte v televízii len reklamy na to, že sa škola blíži. Občas máte určite pocit, že z toho máte väčšiu traumu, ako vaše dieťa. Aj vám sťahuje žalúdok, ale nie z toho, čo bude vaše dieťa v škole robiť. Ale skôr z toho, čo všetko ešte potrebujete nakúpiť a čo všetko vám ešte chýba, nemáme pravdu? Áno, je pravda, že príchod školského roka väčšinou znamená veľký zásah do vašej peňaženky, ale čo by sme pre naše deti neurobili, no nie?

pastelky

PROBLÉM ČÍSLO 1: Dieťaťu je všetko malé
To začínate riešiť v prvom rade. Zrazu zisťujete, že sa vaše dieťa zväčšilo nielen do šírky (vďaka dvom týždňom strávených u starej mamy), ale že sa poriadne natiahlo aj do výšky, takže sú mu malé všetky nohavice a rukávy sú také krátke, že to vyzerá, akoby ho vaše dieťa malo po mladšom súrodencovi. Rozčuľujete sa nad tým, že deti tak rýchlo rastú, ale nakoniec predsa len idete do obchodov a kúpite aj to, čo vlastne nepotrebuje. Väčší problém nastane, keď všetko nakúpite a vy doma zistíte, že vašu dieťaťu za leto poriadne narástla noha (čo ste si pri nosení sandálov, z ktorých mu trčali prsty nevšimli) a vy mu musíte kúpiť aj prezúvky a nové tenisky.

kancelářské potřeby

PROBLÉM ČÍSLO 2: Dieťa má zničené školské potreby
Na toto sa síce deti tešia, no pre vás je hotová nočná mora. Musíte sa s dieťaťom handrkovať o to, ktorý zošit a ktoré pero či zápisník potrebuje a čo je už nad vaše nervy a možnosti. Na druhej strane sa tešíte, že má vaše dieťa aspoň z niečoho radosť. Keď kupujete školské potreby, musíte však myslieť na to či ich vaše dieťa aj reálne využije. Aj keď verte tomu, že každé pero a zápisník nájde praktické využitie.

PROBLÉM ČÍSLO 3: Dieťa vyvádza, že nechce ísť do školy
Ach jaj, tak s týmto vám nepomôžeme. Skúste vyjednávať a možno sa vám podarí na jeho tvári vykúzliť úsmev.