Zima pre mnohých milovníkov znamená nielen bielu pokrývku a chladné počasie, ale aj rôzne zimné záľuby a športy. Okrem lyžovania, jazde na bežkách, sánkovania či korčuľovania je to aj snowbording.
Obľúbený zimný http://www.zimnystadioncana.sk/ koníček, ktorý vykonávajú deti, muži aj ženy. A aby ste si ho mohli čo najlepšie užiť, tak je potrebné aj kvalitné vybavenie.
Okrem kvality samotného snowboardu a ďalšieho príslušenstva sú dôležitým prvkom aj snowboard viazania.

snowboardista

Bez tohto dôležitého príslušenstva by postoj na snowboarde ani nebol možný. Jeho funkcia spočíva v udržaní nôh užívateľa na doske, teda snowboarde. A okrem toho tiež slúži k prenášaniu celkovej sily nôh priamo na snowboard a tým aj jeho ovládanie. Z toho vyplýva, že rozhodne nemôže ísť o nejakú nekvalitnú napodobeninu, ale o naozaj kvalitný produkt.

Ako poznáte kvalitné snowboard viazania?
Okrem toho, že musí byť pohodlné a odolné pre akúkoľvek záťaž, tak má čo najpevnejšie obopínať nohy, obuv a má byť masívne, ale zároveň ľahké. Aby si každý vybral to, čo mu najlepšie vyhovuje, tak sa samotné viazania nedelia iba na jeden typ.

Snowboard viazaniaponúkajú výber napríklad týchto typov:
ü Mäkké
ü Tvrdé
ü S pätným obúvaním
ü Flow
ü Fastec
ü Step in
ü A ďalšie

snowboard

Ďalším dôležitým faktorom pre výber kvalitného a dobre sediaceho viazania je samotná montáž, šírka postoja na snowboarde, nastavenie viazania a uvoľnenia. Dôležité je tiež prispôsobenie sa obuvi na snowboard a samotnému štýlu jazdenia od Freestyle až po alpine snowboarding.
K samotnému viazaniu patrí aj systém uťahovania, ktorý tiež nezostáva len u jedného druhu, ale je napríklad klasické s prackami, s odklápacou pätou, kombinované.
Okrem toho vám profesionálny výrobca a predajca má ponúknuť aj ďalšie kvalitné príslušenstvo, ktoré spočíva vo vybavení tej najmodernejšej technológie.