Najskôr sa to možno ani nezdá. Novorodenec nie je príliš veľký, ale keď začnete nakupovať všetko, čo potrebuje, zrazu zistíte, že všetkému treba nájsť nejaké miesto, ak nechcete, aby sa váš útulný byt zmenil na sklad. Ak máte prázdnu izbu navyše, máte vyhrané. Ak nie, je to o niečo komplikovanejšie, nie však nemožné.

žáb

Do prázdnej izby môžete všetko prehľadne uložiť už pred pôrodom. Hravo sa vám tam zmestí kolíska, prebaľovací pult alebo komoda, aj detske skrine. V tých si nechajte trochu viac voľného miesta, oceníte ho, kým nastane zima a uložíte si tam nielen objemné kombinézy, ale aj zimný fusak či teplú deku.

V prípade, že izbou navyše nedisponujete, zainvestujte aspoň do vstavaných skríň. Ušetria vám priestor aj opticky a uložíte tam prakticky všetko, dokonca aj vlastné veci. Hlavne prosím v takomto prípade vopred nenakupujte obrovské množstvo oblečenia pre novorodenca. Je pochopiteľné, že sa vám zdá rozkošné a potrebujete mať každý ten kúsok doma, ale skúste sa ovládnuť. Maličkí drobčekovia zase toľko oblečenia nepotrebujú a rýchlo rastú, takže by ste čoskoro museli riešiť, kam to všetko ďalej posunúť, aby sa vošlo oblečenie v aktuálnej veľkosti. Myslite aj na veci ako sú boby a sánky v prípade, že nemáte k dispozícii pivnicu. Bez toho sa len tak nezaobídete, nestačí sa spoliehať na teplé zimy.

komoda
Keď už zostáva len tešiť sa

Ak už toto všetko budete mať vyriešené, pokojne si odpočiňte. Snažte sa čo najviac spať, pretože keď váš miláčik príde na svet, veľa toho nenaspíte. Hlavne však zostaňte pozitívne naladení, aby také bolo aj vaše bábätko. S úsmevom totiž ide všetko lepšie, len niekedy je treba dolovať ho trochu dlhšie. Veď uvidíte sami.