A práve takým doplnkom celého interiéru sú poličky, ktoré sa hodia v podstate do akejkoľvek miestnosti. Poznáte to, prídete domov a chcete si niekam odložiť kľúče alebo mobil. Alebo kam si odložíte okuliare, keď sa chcete vysprchovať?
Ukážeme si niekoľko možností, ako s poradiť s týmto problémom.

polička

vElegancia so zásuvkou

Takúto poličku si šikovný domáci majster vyrobí doma aj sám. Jedná sa o lepenú konštrukciu so skosenými hranami. Vďaka tomu nepotrebujete žiadnu vŕtačku a stačí len všetko zlepiť jednoducho dohromady. Silne savé hrany je potreba opatriť náterom, aby držali pekne pohromade.

vA máme tú variantu s osvetlením.

Jej výroba je tiež veľmi jednoduchá. Nad lepenú konštrukciu sa na stenu pripevní len žiarivka a máte hotovo.

vČo napríklad magnetická tabuľa?

Takáto polička vám zaistí hravé zvládnutie domáceho manažmentu. Zmestí sa vám do nej totiž aj telefónny zoznam alebo telefón a na tabulu si môžete pripevniť odkazy pre manžela a deti alebo informácie pre seba napríklad o dôležitých schôdzkach.

vNiečo pre deti

Ak chcete urobiť radosť vašim najmenším, môžete im vyrobiť alebo zaobstarať hravé zásuvky, do ktorých sa im zmestia všetky ich poklady. Čo napríklad nákladný vláčik, ktorý by sa dal zavesiť na stenu a veľmi ľahko zložiť s tým, že si zachová svoje funkcie hračky. Alebo niečo pre malých pretekárov, také autíčko by mohlo zvládnuť rýchlu jazdu na akomkoľvek povrchu. To je sen každého malého chlapca. Pre milovníkov zvieratiek by sme tu tiež niečo mali – slona miluje snáď každý, tak prečo by okrem hrania nemohol byť praktickým pomocníkom, do ktorého si môže váš malý školák ukryť zošity alebo učebnice.

poličky

vVšetko pre vašu kúpeľňu

Aj tu chceme mať pohodlie. Väčšinou je to jediná miestnosť, kde máme trochu pokoja a môžeme tú relaxovať. Veľmi dobre by sa sem hodila sklenená polička, ktorá bude pôsobiť veľmi elegantne a krehko zároveň. Konečne budete mať miesto na téglik s kefkou na zuby alebo na vlásenky.
Záleží len na vás, aký si vyberiete materiál, dôležité je správne upevnenie a nosnosť.