Zariadenie detských izieb už dávno netvoria odložené kusy nábytku. Mnohí rodičia si uvedomujú, že zdravý vývoj ich ratolesti ovplyvňuje mnoho faktorov, ale tým nezanedbateľným je prostredie, v ktorom vyrastajú a trávia svoj čas. Pre vybavenie vyberajú veci odpovedajúce veku a náture ich potomka či potomkov.

hračky

Od bábätiek po študentov

Všetci sa chcú cítiť príjemne a milovať svoje kráľovstvo. Poskytnúť im všetko, čo potrebujú, je úlohou nás dospelých a preto sme radi, keď sa dostaneme k dobrým typom. Detská izba nábytok musí spĺňať veľa prísnych kritérií a jeho výroba je o to náročnejšia ale zároveň i precíznejšia. U týchto výrobkov sa stretnete iba s ekologickými materiálmi, ktoré sú dostatočne bezpečné aj pre najmenších drobcov. A čo také zostavy obsahujú? Dielčie časti sú:

Ø posteľ
Ø skriňa
Ø stôl
Ø šuplíkové skrinky
Ø nočný stolík
Ø poličky
Ø truhla na hračky
Ø apod.

Výrobky sú krásne vyzdobené, či už farebným náterom, alebo obrázkami. Najčastejšie sa vaše deti stretnú s postavičkami a ďalšími hrdinami z rozprávok. Niekedy sú to len ornamenty, zvieratká a iné príjemné motívy. Táto dekorácia, vhodná pre mladšie vekové kategórie, určite zútulní celú miestnosť a spestrí klasické prevedenie. Stôl je dôležitý prvok a jeho výška spolu so stoličkou alebo kreslom má veľký vplyv na vývoj chrbtice a svalstva, ktoré ju obklopuje. Je dostatočne veľký, aby si váš syn či dcérka vhodne usporiadali veci potrebné pre prípravu do školy. Malým výtvarníkom sa pri ňom bude dobre tvoriť.

pokoj

Posteľ má dĺžku a šírku navrhnutú tak, aby sa na nej vyspalo i odrastenejšie dieťa a rovnako si môžete objednať aj predĺžené rozmery. Skriňa a poličky umožnia odložiť knihy, hračky aj oblečenie. Všetky časti zostavy sú z pevného masívneho dreva alebo MDF dosiek. Preto je zaručená funkčnosť aj po dlhšom používaní. Niektoré súčasti majú naviac rôzne bezpečnostné prvky pre drobca ale aj uchovanie samotného nábytku v dobrom stave.