Začať s vlastným biznisom, to sa ľahšie povie ako vykoná. Ako prvé musíme nájsť oblasť v ktorej vynikáme, následne objaviť dieru na trhu, ale najväčším problémom je získať na rozbeh vlastného podniku financie. Kde ich hľadať ? Tu je pár tipov.
Na koho sa s finančným problémom obrátiť ak nie na rodinu ? Keď blízkym rozumne vysvetlíme, na čom chceme pracovať, a predstavíme im do podrobna rozpracovaný plán je skoro isté, že nám pomoc neodmietnu.

tým

Výhodou je, že rodina nám pomáha nezištne a nemusíme platiť úroky ani zadlžovať náš majetok. Na druhej strane, nie vždy je rodina schopná nám požičať sumu, ktorú reálne na rozbeh potrebujeme, taktiež keď náš nápad nebude prosperovať prídu o peniaze, ktoré im budeme musieť vrátiť a tie jedine zarobíme v práci, ktorá nás nenapĺňa.

Druhá možnosť je nájsť si sponzora. Veľké firmy ochotne investujú do skvelého nápadu, ktorý im neskôr vynesie slušný zisk. Treba len vedieť, čo je diera na trhu a nájsť na ňu „záplatu“.  Tak to skúste možno projekt, ktorý firma hľadá je práve ten váš.

Nepozdáva sa Vám ani jedna z možností? Tak si skúste nájsť partnera. Požiadajte o pomoc svojho kamaráta alebo známeho, ktorý  má rovnaké záujmy a páči sa mu váš nápad s vlastným podnikaním. Takto sa o financovanie rozdelíte, vás to nezruinuje a dve hlavy sú viac ako jedna, takže určite tam budú skvelé nápady. Treba si však hneď na začiatku stanoviť pravidlá, aby sa na koniec s vynikajúceho nápadu nestala nočná mora.

dohoda

Áno samozrejme je tu možnosť požičať si peniaze od banky. Pri tejto možnosti sa musíte zmieriť s tým, že vám narátajú úroky a taktiež budete musieť splácať, či už na to máte alebo nie. Peniaze však máte rýchlo k dispozícii a môžete začať podnikať.

Každá možnosť má svoje výhody aj nevýhody. Treba si to dobre zvážiť, všetky pre a proti, a hlavne počúvať svoj vnútorný hlas, aby ste v živote robili to, čo vás naozaj napĺňa a aby vaša práca bola aj vaším potešením. Tak smelo do toho.