Skúseným vodičom alebo ľuďom, ktorý sú zažratí do auto-moto nemusím nič zdôrazňovať ani pripomínať. Vedia čo chcú a presne to hľadajú. Tu prichádzam k tej druhej skupine ľudí, ktorá sa na kúpu auta odhodlala teraz a nevedia čo chcú. Nie je dôležité čo chcete, ale čo v skutočnosti potrebujete a je pre vás vhodné.

interi=r

Typ vodiča
Naozaj na tom záleží. Kupujete auto sebe a máte niečo odjazdené, dedkovi, ktorý má síce skúsenosti ale horší zrak alebo novopečenému vodičovi, ktorému vodičský preukaz ešte nestihol vychladnúť.
Dbajte na to aby ste vozidlo prispôsobili svojim potrebám. Vy si môžete dovoliť niečo lepšie, lenže nováčikom vyberajte starší model aj keby doma plakal že chce nový mercedes – menej zabolí rozbitý starý Fiat ako nový SuperB.

Počet koní
Je naozaj pekné vlastniť trojliter, ale ten rád žerie aj trávu popri ceste ako sa hovorí. Ak chcete niečo také pretože je to pekné a sused bude závidieť tak prosím, ale naozaj pre bežných ľudí je vhodnejší motor s výkonom do 80 kW s objemom motora do 1,6l. Auto ako stvorené na jazdu po meste s malou spotrebou. Na služobné cesty vám úplne stačí objem motora do 2l, ale o tento výber sa pravdepodobne postará firma v ktorej pracujete.

Bezpečnosť
Pri kúpe ojazdeného vozidla skontrolujte či má funkčné bezpečnostné pásy a keď je to starší typ tak či má airbagy. Nikdy neviete čo sa stane na cestách a preto nezabudnite na čerešničku na torte, ktorou je PZP. Samozrejme skontrolujte stav karosérie, ktorá je kľúčovým bodom vašej ochrany a keď je všetko v poriadku máte aspoň malú istotu ochrany.

aribag

Nemyslite na to v akom aute sa vozíte, ale na to či jazdíte bezpečne. Pri zrážke nezáleží na tom, kto v akom aute sedel, ale či sú všetci v poriadku. Ak ste unavený – zastavte, ak sa necítite na jazdu – nesadajte za volant. Správne zhodnoťte situáciu, môžete tým zachrániť život.