Vianoce sú obdobím pokoja a harmónie. Aspoň sa tak hovorí. Žiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe je ťažko realizovať túto harmonickú dvojicu. Treba nakúpiť suroviny na pečenie, manželovi hodinky, dieťaťu lego a starým rodičom posteľnú bielizeň. Ale k dosiahnutiu tohto cieľa sa dá niektorými krokmi priblížiť. Napríklad nakúpiť všetko pod jednou strechou.

eshop

Nie je to síce vždy jednoduché, ale pri dôkladnom hľadaní na internete určite natrafíte na e-shop, ktorý je zameraný na viaceré odvetvia. Tí väčší predajcovia prevažne ponúkajú takmer všetko pod jednou strechou, napríklad elektroniku, výbavu do domácnosti či oblečenie a šperky. Takí najväčší internetoví predajcovia na Slovensku sú Mall, Alza, Hej, Datart a mnoho ďalších.

Ak sa zameriavate výlučne na deti, skúste si pozrieť e-shop predeti, bambino. Potrebujete nakúpiť potraviny? Skúste stránku potravinydomov.itesco. Nakúpite tam všetko, čo do kuchyne (ale napríklad aj kúpeľne) potrebujete. A možno aj to, čo teraz práve nepotrebujete. Vynikajúcim pomocníkom pri výbere darčeka je portál heureka, kde si môžete overiť a nájsť tú najnižšiu cenu spomedzi všetkých predajcov ponúkajúcich tovar na Slovensku cez e-shopy. Možností je na internete neúrekom, preto si určite vyberiete, pokiaľ si zvolíte cestu pohodlného nákupu z domova.

obchod

Ďalšou voľbou, pokiaľ sa vám nechce príliš behať, sú obchodné centrá. A tu si môžete vybrať, či sa vyberiete až za hranice Slovenska, alebo nakúpite v našich obchodných centrách.
Medzi najvyhľadávanejšie nákupné centrá v Bratislave patria Polus City Center, Aupark alebo Avion Shopping Park. A práve ten posledný je najväčší. Združuje množstvo obchodov s rozličným tovarom vrátane oblečenia, šperkov, obuvi, elektroniky či potravín. Za jedno dopoludnie by ste tam mohli nakúpiť všetky darčeky i potraviny. Pokiaľ sa nepozeráte hlboko do peňaženky, môžete si na konci nákupu zájsť do jednej zo zopár reštaurácií alebo fastfoodov. Typy kuchýň sú rôznorodé. A pokiaľ by vám to nestačilo, neďaleko je najväčší gigant s nábytkom – Ikea a za cestou už vyššie spomínaný obchod predeti.sk, kde si môžete tovar pozrieť naživo.

Ak by vám naše centrá nevyhovovali, veľmi žiadané nákupné centrum za hranicami Slovenska sa nachádza v rakúskom Parndorfe. Je koncepčne postavené z radových domov. Obchodov je tam neúrekom a nie vždy sa vám podarí absolvovať celú trasu. Vzhľadom na širokú paletu známych zvučných značiek je takmer isté, že odtiaľ neodídete naprázdno. A čo je najlepšie – prevažnú časť predaja tvoria výhodné zľavy, ktoré naozaj aj zľavami sú. Pôjdete sa pozrieť aj vy?