Niektorým rodičom nevadí chodiť hoci aj na nákup s malým Spidermanom alebo zajačikom s obrovskými ušami. Iní s tým však majú trochu problém, zaoberajú sa tým, čo povedia ľudia a podobnými myšlienkami. Ak patríte do tejto skupiny aj vy a bývate v hlavnom meste, ničoho sa nebojte, nič nie je stratené a vaše dieťa nebude nakoniec sklamané, ak ho takto na nákup nevezmete.

dítě

Existujú totiž oveľa vhodnejšie akcie, napríklad maškarné bály, na ktoré je mimochodom teraz veľmi vhodné obdobie. Ak neviete, kde sa odohrávajú, sme tu s radou. V prvom rade v každých jasliach a materských školách. Že váš syn alebo dcéra podobné zariadenie nenavštevuje? V tom prípade vyhľadajte detské centrum bratislava, v ktorom vás privítajú s otvorenou náručou aj v prípade, že nie ste ich pravidelnými návštevníkmi. Na druhej strane, čo nie je, môže byť a aj to je treba si uvedomiť.

Je nepríjemné, keď Ježiško prinesie alebo šikovná krajčírka vymyslí a ušije masku akú svet ešte nevidel a šarvanec ju nosí len doma. Môžete síce vytvoriť veľké množstvo súkromných veselých fotiek, ale nie je to ono. Najväčšia zábava je sledovať skupinu malých zvieratiek alebo iných postavičiek, ako sa naháňa, tancuje a všelijako inak šantí. Treba však na nich dávať pozor, lebo v návale udalosti potom zabúdajú jesť a piť a to môže mať nepríjemné následky.

hra

Neberme sa príliš vážne

Život predsa nie je v prvom rade vážna záležitosť. Ukážme ratolestiam, že k nemu patrí aj zábava a často aj to, že si dokážeme urobiť žarty sami zo seba. Bez toho by sme všetci boli len bandou suchárov a to rozhodne nie je nič, čo by malo byť nasledovaniahodné. Naučme drobcov zavčasu odpočívať aj inak ako pozeraním sa do televíznej alebo počítačovej obrazovky.