Či už je to akokoľvek s nevšedným oblečením, môžete rozhodne zabodovať. Ukážeme vám ako.

Vždy záleží rýdzo na vašej osobnosti a ako veľmi ste zhovorčiví. Niektoré veci a myšlienky by ste si radšej mali nechať pre seba, iné môžete nechať vyplávať do sveta.

trička

Potlač na tričká
vám umožní vyjadriť originálnym spôsobom svoj názor a navyše svoje okolie môžete príjemne prekvapiť dobre miereným vtipom. Veľmi obľúbená je napríklad pivná tematika.
V prvom rade si vyberte motív a potom už len stačí vytvoriť dokonalú prácu a môžete sa predviesť vo vašom novom outfite.

Pohľad zblízka

Používajú sa rôzne tlačové techniky podľa typu materiálu. U textilu je najčastejšie využívaná sieťotlač ako najuniverzálnejší technika. V poslednej dobe sa dostávajú do popredia aj digitálne technológie, zatiaľ ale skôr okrajovo. Možno vás prekvapí, že vôbec nejde o jednoduchú záležitosť. Existuje totiž rad odlišných riešení, rozdielne farby i technologické postupy.

Potlač textilnej konfekcie

Toto je asi najznámejší a najviac sledovaná skupina. Tu sa nanášajú farby priamo na hotový produkt. Na tento účel sa najčastejšie využívajú tzv. sieťotlačové karusely – zariadenie špecifické už svojou konštrukciou. Materiál je potrebné najprv umiestniť na špeciálny stôl s otočným kruhom. Nad každou stanicou je pritom sito pre prácu s jednou farbou. Stále sa tak posúvate k ďalším farbám, až bude vaša dielo korunované úspechom. Najprv sa väčšinou pracuje s podkladovou bielou, hlavne u tmavých materiálov, až potom sa postupuje k pestrejším záležitostiam.

káva

Používajú sa predovšetkým farby riediteľné vodou, riedidlové a plastizolové.Použitie vždy závisí od typu materiálu a potom ďalších požiadavkách, ako je odolnosť obrázku, pranie, stabilitu farieb, odolnosť pri chemickom čistení a pod. Úplne samostatnou kategóriu potom tvoria plastizolové farby, ktoré na povrchu tkaniny či textílie vytvárajú nízku, akoby gumovú vrstvu. Tento typ farieb sa pri úpravách textilné konfekcie používa čoraz častejšie. Medzi jeho prednosti totiž patrí nielen jednoduchá aplikácia, ale predovšetkým veľmi dobrá kryvosť a povrchový vzhľad. Ich prednosťou je to, že môžu mať celý rad modifikácií a možno na povrchu vytvárať napríklad štrukturálne efekty.

Po všetkých dôležitých úpravách putuje už konečný produkt k svojmu zákazníkovi.