Túto vetu poznajú predovšetkým asi mladší čitatelia, ktorí počúvajú hudobný, slovenský žáner nazývaný „rap“, a utkvela im v hlave, podobne ako mne.
V dnešnej dobe to nazývame rôzne. Si na sieti, frčíš na nete, každopádne sme všetci ONLINE. Aj teraz, v tomto momente, pravdepodobne niekto s kým teraz sedíme doma je prihlásený na sociálnej sieti, drží v ruke telefón, alebo ťuká prstami na klávesnicu počítača.
Svet moderných technológií, náš „ONLINE“ svet je už všade. Zoženieme ho pomaly skôr ako čerstvé pečivo, alebo ešte horšie, úprimný pohľad do očí. Prihlásiš sa kdekoľvek a kedykoľvek to potrebuješ. A potrebuješ to stále.elektronický obchod.jpg
Na káve medzi „dvomi telefónmi“
Zažili a zažívame to snáď všetci. Po dlhom čase ideme konečne na kávu, na dlhodobo dohadovanú kávu s najlepšou priateľkou. Tešíme sa, večer predtým si píšeme nekonečné správy o tom, ako konečne nám to vyjde, stretneme sa, samozrejme, keď nám náhodou mešká autobus nezavoláme si, pošleme si správu. Ale hlavne, že sa to stalo! Stretli sme sa. Padli prvé pusinky, objednali sme si nápoj, najlepšie nech je čo najfarebnejší, nevadí, že mi nebude chutiť, musí to na sociálnej sieti vyzerať luxusne. Dáme si fotku, pretože bez nej sme tu ani neboli. Na sociálnu sieť ju hodíme ešte v tú minútu, a potom zbytok večera rátame followerov, inak povedané, koľkí z našich známych si to všimli a dali nám konečne „like“, veď sme sem kvôli tomu toľko cestovali.podnikání.jpg
Online vs. Offline
Dôležité je sa asi zamyslieť, či to, že sme síce navonok „offline“ pretože sme niekde „vonku“ neznamená však, že sme v skutočnosti „vypnutý“ , a predovšetkým duchom, pri osobe, ktorá vedľa nás sedí. Mali by sme pochopiť, že nie je nad pocit mať pri sebe niekoho, koho vo svojom živote potrebujeme, kto sa nám môže pozrieť do očí a poďakovať nám svojim časom za to, že sme. Sieť raz môže natrvalo padnúť, technológie nemusia byť večné a ten telefón alebo počítač nám slzy z tváre neutrú a ani si nás nevypočujú.
Skús to teraz celé ,,vypnúť“ a choď sa s osobou, na ktorej ti naozaj záleží, rozprávať do parku jednoducho len o tom, že stromy sú zelené.