Prestala vás vaša domácnosť baviť? Veď ani nie je divu. Stále pozerať na ten istý nábytok, okná, steny, doplnky a ešte aj lampy. Pozrite sa na veci trošku inak. Niekedy sa stačí pohrať so svetlom a váš byt či dom opäť získajú úplne nový šať.Svetelná reťaz s veľkými žiarovkami zavesená vo vzduchu.jpg

Prečo meniť práve svetlo?
Netradičné osvetlenie a pravidelné menenie svietidiel v priestore má mnohé výhody. V prvom rade ide o prerábku, ktorá nie je finančne náročná. V rade druhom, je takáto zmena veľmi výrazná a nezaberie veľa času. Preto si ju môžete dovoliť vykonávať pravidelne.

Čo zmeniť?
V širokej ponuke LED žiaroviek https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky a rôznych nekonvenčných svietidiel, dnes naozaj nebudete mať problém experimentovať o dušu. Na steny si môžete zavesiť svetelnú reťaz alebo ňou obmotať niektoré časti nábytku.
IN sú aj rôzne netradičné kovové tienidlá, ktoré síce už neplnia funkciu tienenia, no svoju dizajnovú úlohu splnia geniálne. Osvetlenie naozaj nemusí byť len o lampách a bodových svetielkach. Čo taký lampáš? Aj ten dnes bez problémov nájdete v LED vyhotovení. Môžete ho používať napríklad v spálni, ale pokojne i v obývačke alebo v kuchyni.

Pohrajte sa s tým, čo máte
Staré lampy určite nevyhadzujte. Vyberte z nich starú žiarovku – Nikdy nie do komunálu! Žiarovky patria do špeciálneho koša! – a namontujte ledku. Na staré kúsky môžete vyrobiť dizajnové tienidlá alebo ich nechať svietiť len tak, bez hanby a tienenia.Zapálená žiarovka v kovovom tienidle od lampy.jpg

Hravé, lacné, ekologické a úsporné
LED pásiky sú ďalšou možnosťou, ktorej by ste mali dať šancu. Nalepte ich na kuchynskú linku, na rám okna či nad poličku s kvetmi. Ak sa trošku pohráte s farbami a ich odtieňmi, nebudete ľutovať.

Svetlo vplýva pozitívne na psychiku
Vedeli ste o tom, že málo svetla môže za vznik zlej nálady? Dokonca vám môže uberať energiu. Pri zmenách osvetlenia sa preto snažte do svojho domova vniesť čo najviac svetla. Veď svetlo znamená život a vy určite nechcete žiť v mŕtvom byte.