Náš postoj tela, poloha v spánku, váha či celková miera pohybu sú je dôležitým ukazovateľom toho, v akom stave je naša chrbtica. Počas celého dňa je namáhaná pri pohybe ale aj pri pokoji, niekedy bohužiaľ nesprávne namáhaná, často aj jednostranne. Takto si vytvárame nesprávne návyky, ktoré môžu mať deštruktívne následky. Je to čím ďalej častejšie aj u mladých ľudí. Tým neprospieva sedenie za počítačom, alebo skôr krčenie sa. Taktiež nesprávne naklonenie krku pri pozeraní do telefónu je dnes veľmi bežná vec. Po takomto dni, strávenom s nesprávnymi návykmi absolvujeme finálny zvyk – spanie v zlej polohe.

Ako to väčšinou vyzerá? Spánok na boku by nemusel byť vyslovene najhorší, horšie polohy sú napríklad spánok na bruchu s vykrúteným krkom. Ak tak často spávate a máte iný https://knihy.heureka.cz/5-dni-a-vas-tinedzer-bude-iny-kevin-leman/ problém s chrbticou, zobudenie sa nemusí byť práve najpríjemnejšie. Po tom sa vám hodia lieky proti bolesti a na uvoľnenie svalstva.

riešenie bolesti krku

Čo sa s tým to dá robiť okrem spánku v šetrnej polohe? Riešením môžu byť anatomické vankúše https://albero.sk/kategoria-produktu/paplony-a-vankuse/anatomicke-vankuse/. Viete, aké výhody ponúkajú? Udržiavajú krk v neutrálnej polohe a navyše udržiavajú prirodzené zakrivenie chrbtice čo je kľúčové. Takto sa môže uvoľniť nesprávny návyk, ktorý dlho opakujeme. Za takúto úžasnú zmenu môžeme vďačiť konkrétne pene, ktorá sa prispôsobí nášmu tvaru. Tá môže mať tiež rôzne kvality, závisí len na vás, čo sa vám zapáči najviac.

takto vyzerá chrbtica

Segum ponúka a dáva na výber vankúše s rôznou tvrdosťou. Ich plusy sú aj obsah snímateľného poťahu, dobré vstrebávanie vlhkosti. Pri niektorých si môžete nastaviť aj výšku, ktorá vám vyhovuje. A ak sa neviete vzdať spania v polohe na bruchu, môžete skúsiť vankúš s perforovanou penou.

Exkluzívne vankúše dokonca majú na povrchu gél, pomáhajú uvoľňovať tlak, sú hypoalergénne.
A čo majú všetky vankúšiky spoločné? Sú zaiste najlepšia investícia pre vaše zdravie aj pohodlie.