Občas si poviete, veď dneska to vynechám a dám si niečo vysmážane. A toto sa zopakuje zajtra, bude to pokračovať týždeň a možno aj mesiac. Dobre raz za čas si dať aj niečo čo vám chutí mi nemali by to byť pravidlo. Rýchlo sa to môže stáť návykové a zabudnete že exituje zdravá strava.
příprava polévky
Zdravé stravovanie všetci veľmi dobre poznáme. Len malé percento sa zdravo stravuje a poväčšine konzumujeme nezdravé mastné jedlá ktoré si buď sami pripravujeme ale kupujeme vo fassfudoch. Dá sa tento problém vyriešiť ? Dá.a veľmi jednoducho. Zdravá strava by mala by byť na prvom mieste a musíme si uvedomiť že ak nebude jest zdravo môžeme mať problémy ktoré môžu viesť aj k obezite. Určite sa ten jedálničke dá spestriť vešiakmi možnosťami.
vegetariánský pokrm
Polievky

Okej,.nedeľná polievka je príkladom zdravej stravy. Ale tie ostatné ako napríklad polievky ktoré obsahujú Mäso sa dajú nahradiť rôznymi spôsobmi. Namiesto mäsitej polievky si urobte písmenkovú, slížikovú, môže byť aj držková.

Zemiaky

Existuje milióny spôsobov ako pripraviť zdravé zemiaky. Práve tie by mali byť prvou rade zdravej strave.

Ryža

Ryža obsahuje bielkoviny a látky ktoré sú pre nás prospešné. Ak mate radi Rizoto, môžete ho pripraviť zo zeleninovou oblohou a zdravá strava je na svete.
různé druhy ovoce
Ovocie a zelenina

Veď to už poznáte. Ovocie a zelenina majú v sebe vitamíny ktoré sú pre nás prospešné. Zeleninu môžeme pripravovať ako šaláty, teda môže to byť vhodná prílohu ku jedlom.

Ak chcete zmeniť jedálničke a zdravo sa stravovať musíte vyhodiť nepotrebné jedlo ktoré obsahuje tuk. Dnešné dobe existuje tuk pomalí vo všetkom. No ak chcete zdravo žiť, musíte najprv začať od zdravého stravovania. Teda raňajky, olovrant, obed musia obsahovať jedla ktoré majú pár desiatok kalórií a večera by mala byť mala, teda môže to byť napríklad ovocie alebo mala sladkosť.