Nikdy som nemala rada šport. Viem, že je to smutné priznať, ale naozaj ma nikdy nelákalo bicyklovanie, behanie a predstava, že sa mám ísť potiť niekde do posilky mi bola odporná. Skúšala som aj kolektívne cvičenia, ale naozaj nikdy ma nič nenadchlo. Vždy som bola chudá a s váhou som nikdy problém nemala, no bola som nešťastná z toho, že sa nemôžem donútiť k žiadnemu pohybu. Pre telo predsa nie je zdravé, keď sa takmer vôbec nehýbe. Okrem toho pracujem v kancelárii a väčšinu času trávim pri počítači. Rozhodla som sa teda, že musím nájsť šport, ktorý mi bude robiť radosť.

zima

Zhodou náhod som urobila takéto rozhodnutie v zime. Napadala kopa snehu a ja som bola šťastná ako nikdy predtým, pretože sneh milujem, odkedy som bola malá. Vedela som, že sa musím rozhodnúť pre nejaký zimný šport, ktorý mi bude robiť radosť.

Keď som s priateľom odišla na horskú chatu, povedala som mu, že chcem, aby ma naučil lyžovať. Požičala som si lyže, no už po prvých dvoch hodinách som vedela, že ani toto nie je to správne riešenie. Nohy ma v lyžiarkach boleli tak veľmi ako ešte nikdy. Bola som nervózna aj z toho, aké sú ťažké na nohách a že sa v nich nedá poriadne hýbať. Rozhodla som sa teda, že vyskúšam druhú alternatívu.

Doska ma úplne nadchla. Bola som z nej totálne nadšená a nevedela som si predstaviť, že som na nej nikdy predtým nestála. Nechcelo sa mi ani odísť, no tešilo ma vedomie, že si okamžite kúpim výstroj.

sníh

Zistila som, že okrem dosky a topánok je naozaj veľmi dôležité aj mať kvalitné snowboard viazania. Hlavne preto, pretože drží všetko pokope. Dosku, topánky a aj vás. Bezpečnosť musí byť vždy prvoradá. Z toho dôvodu som si okamžite kúpila aj prilbu. Bola som taká nadšená, že som sa nemohla dočkať, kedy konečne opäť vyrazíme na svah. Myslím, že už teraz sa predo mnou trasie každá jedna zjazdovka na svete.