Ak túžime po kvalite, príjemnej vôni, dbáme na výzor a atmosféru nášho bývania a máme radi slovenskú prírodu, v ktorej smreky tvoria podstatnú časť, tatranský profil je pre nás.

práce se dřevem

Ako názov napovedá, jedná sa prevažne o produkt zo slovenského dreva, vyrábaný na Slovensku. Tento typ profilu patrí k najrozšírenejším a teda i k najžiadanejším. Jedná sa o drevený obklad, ktorého samotný názov pravdivo napovedá, že ide o výrobu z toho najkvalitnejšieho, čo doma máme. Prevažne zo smreku, niekedy z borovice. Určite si i Vy spomeniete na prechádzku v lese, kedy sme toto drevo cítili a tento pocit nám zlepšil náladu, okysličil mozog a pľúca, nehovoriac o sviežosti vzduchu. Túto sviežosť v lese spôsobujú smreky a borovice. Preto je tento typ dreva vzácny. No my z neho môžeme mať spravený drevený obklad u nás doma a tento pocit, ktorý som opísal, zažívať zakaždým, ak sa na obklad postavíme, či pôjdeme okolo neho.

Využitie
Nemusí sa však jednať iba o plochu, po ktorej kráčame, teda podlahu. Takýmto štýlom sa zhotovujú i obloženia stien, či stropov. Takúto prácu si môžeme teda objednať i na zhotovenie v exteriéri i interiéri. V interiéri, teda vo vnútri dosiahneme príjemný pocit v miestnosti, v ktorej bývame, pričom exteriérové, vonkajšie zhotovenie môžeme využiť napríklad v prípade, ak staviame plochu na pódiu.

smrk

Potrebné info
Ak sa teda rozhodneme pre túto skvelú voľbu, musíme my a takisto majstri dbať na určité veci, akými sú teplota miestnosti, ktorá by mala byť stála, ideálna a treba stabilizovať prípadnú vlhkosť. Podlaha a steny musia byť suché, nesmú pretekať, nemôžu byť vlhké. Tolerovaná hranica vlhkosti je cca 14%. Z pravidla by sa mali latky najskôr rozmiestniť po miestnosti, pričom počkáme 2 dni, aby sa aklimatizovali na teplotu a vlhkosť našej izby, miestnosti. Pre správny efekt a dlhú trvanlivosť bez nepríjemností je takisto dôležité dbať pri konštrukcii na to, aby za obkladom mohol prúdiť vzduch. Pri vodorovnej konštrukcii treba laty ukladať prerušovane, takisto z dôvodu potreby vzduchu, okysličovania.