Títo ľudia sa za svoj profesionálny život stretnú s radom kuriozít a tiež ľudských príbehov. Okrem toho, že to musia vedieť dobre s peniazmi a orientovať sa vo vodách odbornosti, prichádza ešte na rad práca, ktorá tkvie vo vyšetrovaní jednotlivých prípadov škodových udalostí.

nehoda

Bohužiaľ počet podvodníkov stále rastie, každý systém m má totiž svoje trhliny a niektorí chytráci si vedia nájsť takzvane oko v plote, do ktorého ľahko vniknú.
Základnou službou týchto spoločností je poistenie vozidla, ktoré je dané zo zákona, takže ho máte dohodnuté určite aj vy. U každého klienta sa vychádza zo základných osobných údajov a potom prídu na pretras vaše vodičské schopnosti a či jazdíte bez nehôd. Vďaka tomu môžete získať rad bonusov a zliav, ktoré vám posunú cenu výrazne dole. V dnešnej dobe ponúka rad z nich aj službu online, kedy šetríte váš čas.

pneu

Ako sa môžu poisťovne brániť?

Majú našťastie jednotný systém, kde navzájom zdieľajú svoje skúsenosti a podozrenia o rokovaní klientov a vymieňajú si tak vzájomne informácie.
Potom sú tu rôzne analytické nástroje, ktoré hodnotia spracovávané dáta o jednotlivých klientoch aj zmluvách. Tie umožňujú napríklad filtrovať udalosti podľa výšky škody, poistencov, druhu škody a pod. A ľahšie sa potom vďaka nim hľadajú súvislosti. Ďalej sa využívajú rôzne skórovacie nástroje, ktoré upozorňujú napríklad na to, že sa škodová udalosť stala príliš skoro po dohodnutí poistky. Dobre spracovaná databáza je jednoducho kľúčom k úspechu.

Veľmi podstatné sú tiež skúsenosti a cit ľudí v tíme. Umenie počúvať a vnímať zákazníka ako celok sa rozhodne oplatí. Dokážu tak rozpoznať varovné signály a včas tak zachytiť problém.
Pri rokovaní o škode je napríklad veľmi podivné, keď chýba ucelená fotodokumentácia a pritom je tu tisíc výhovoriek, prečo to nešlo. V dnešnej dobe totiž väčšina z nás vlastní mobilný telefón s fotoaparátom. Veď aj účastník nehody nám môže požičať svoj telefón a je to hotové raz dva. Najväčším pomocníkom je potom digitalizácia dát.

Za to poctivých klientov si cenia viac ako zlato a tiež sa podľa toho o ne starajú.