Povedzme, že denne vypijete dve fľašky bublinkového nápoja. Príjem kalórií znížite aj tým, že prejdete zo sladených nealkoholických nápojov na vodu. To znamená, že môžete schudnúť takmer pol kila, čo je 3500 kalórií, jednoduchým vynechaním nealkoholických sladených nápojov.

cvičení

Aj keď nepijete takéto nápoje, existujú desiatky jednoduchých, každodenných zvykov, ktoré si môžete osvojiť, aby ste schudli. Treba sa len zamerať na dlhodobo udržateľné postupy.

Zdravší druh stravy predstavuje niečo, čo môžete robiť každý deň. Začnite s jedným z týchto jednoduchých zvykov – ešte dnes – a uvidíte, že schudnete a budete sa cítiť lepšie.

1. Majte jasný cieľ. Mal by byť taký, ktorý môže každý človek na svete merať a pochopiť. Napíšte svoj cieľ a majte ho stále na očiach, pre prípad, že by ste sa chceli vzdať.

2. Pite čaj. Výskum naznačuje, že tí, ktorí pijú čierny, zelený alebo biely čaj, majú nižšie BMI a menej telesného tuku ako tí, ktorí konzumujú čaj v menšej miere.

3. Jedzte kajenské korenie. Štúdia publikovaná v Britskom vestníku o výžive ukázala, že v porovnaní s placebom, kapsaicín – aktívna zložka v kajenskom korení – zvyšuje spaľovanie tukov.

4. Znížte / eliminujte spracované sacharidy. Nerobia pre vás nič mimo vytvárania priaznivého prostredia na získanie tuku.

5. Jedzte viac zeleniny. Budete sa cítiť sýtejší, telu poskytnete dostatok vlákniny a zelenina má len málo kalórií. Len sa vyvarujte zeleniny s vysokým glykemickým indexom.

6. Jedzte viac ovocia.Viac ovocia nezvýši vašu váhu, aj keď budete konzumovať ovocie s vysokým obsahom cukru, ako sú banány a melóny.

paprika

7. Zdvíhajte závažia. Vypracujte si plán cvičenia, ktorý zahŕňa zdvíhanie bremien. Vybudujete si tak svaly, vďaka čomu spálite viac kalórií.

8. Znížte čas odpočinku medzi jednotlivými sériami cvikov. To vám udrží vašu srdcovú frekvenciu zvýšenú, čo spôsobí zvýšenie spálených kalórií.