Psy sa potešia pravidelným prechádzkam v akomkoľvek počasí, vlastne to potrebujú. Každý rozumný a zdravý pes máva pravidelný pohyb. Niekedy si ho dokonca vyžadujú sami, dávajú nám najavo, že už sa nemôžu dočkať aspoň takej hodinovej prechádzky po vonku. Takisto potrebujú určitú činnosť, ten pohyb a čerstvý vzduch sú základom.

pejsek

Inak,…
Inak začnú hlúpnuť a druhá vec, ak ich po roku zoberiete von, budú z toho zdesení, budú utekať po každom človekovi, ktorého zbadajú. Nebude to dobré pre Vás, nebude to dobré pre ostatných a okolie, nakoniec ani pre toho psa.

Ale,..
Je vidno, že ľudia ktorí si nájdu čas na prechádzky so svojim psom, majú tých psov kľudnejších, civilizovanejších. Taký pes je potom roztomilý sám o sebe, takého štvornohého kamaráta mať, to je potom zábavou a nie starosťou, či dokonca utrpením.

Keby však nebola taká zima,…
Rovnako aj my ľudia potrebujeme chodiť von i v tomto období, rovnako tak to potrebuje i náš kamoš so štyrmi nohami. Poznáme tento zimný čas. Kým vyjdeme von, pol hodinu sa obliekame, čo je vonku taká zima a po hodine, maximálne dvoch, utekáme radšej domov, alebo niekam do tepla. Čo sa týka menších psíkov alebo tých, ktorí majú krátku srsť, oni sú na tom o niečo lepšie než my, avšak aj oni uvítajú, pokiaľ im v mínusových teplotách oblečieme aspoň nejakú tú vestu či sveter. Oni by s nami išli aj na kraj sveta, prechádzajú sa s nami radi, možno by uvítali aj oni aspoň takúto formu textilu, minimálne v tomto mrazivom období.

mops

Dnes teda nie je ničím neobvyklým kúpiť oblečenie pre psa. Viem, že niektorí ľudia len nechápavo krútia s hlavou ak vidia, že pes nosí nejaké modne výstrelky či účesy, ale tá vesta, sveter, tieto doplnky sú už úplne normálne, majú totiž význam. Psíka chránia pred mrazmi a na tom nie je predsa nič pohoršujúce. Sú to skrátka iba praktické doplnky, no treba uznať, že veľakrát štýlové, máte tak Vy aj Váš štvornohý „parťák“ určitý imidž. Dnes je to už bežné, nie je na tom nič netradičné, prečo aj? Je to skôr vhodné a potrebné pre niektoré krátkosrsté plemená.