Ak bývate v malom trojizbovom byte a máte dve deti, určite viete, že je to naozaj veľmi často únavné a otravné. Nie preto, že by ste sa chceli nejako veľmi rozťahovať. No stačí fakt, že vaše deti majú spoločnú izbu. To hovorí za všetko, nemáme pravdu? Koľko ráz za deň na ne kričíte, aby sa nehádali alebo aby držali spolu? Koľko ráz za týždeň máte z ich hádok migrény? Určite je to viac ráz, než by ste si sami želali.

zvíře

Nebojujte proti nim. Skúste ich nejako motivovať

Ak ste im už kúpili obrovské množstvo hier pre dvoch, ktoré nepomáhajú, musíte sa začať obzerať po niečom inom. Niečom, čo by mohlo byť oveľa účinnejšie. Záleží však len na vás. Vy ste rodič a musíte vedieť, čo je pre vaše deti to najlepšie. Čo pre ne chcete? A čo by vlastne chceli ony?

Majú dostatok priestoru?

Ak neustále počujete vety ako:,,Neber mi to, to je moje!“ alebo,,Prečo sa mi hrabeš vo veciach?“, asi je niekde naozaj chyba. Majú vaše deti všetko spoločné? Alebo majú oddelené stoly, oddelené skrine a každé má svoju vlastnú stoličku a aj policu? Pýtate sa či je v tom rozdiel? To teda je. A dokonca podstatne veľký. Ako chcete od vašich detí, aby sa nehádali, keď nemá každé aspoň trochu svojho životného priestoru?

Nemôžete od nich predsa chcieť, aby sa neustále o všetko delili. Ani vy by ste sa nechceli deliť o každú jednu vec, čo máte vo svojej izbe. Vieme, že nie každý si môže dovoliť kupovať nábytok dvojmo, no je dôležité, aby vaše deti mali aspoň pocit, že sa majú kde pohnúť.

nožička

Práve preto je poschodova postel to najlepšie riešenie. Nezáleží na tom, ak im neviete dať všetko dvojmo. Skúste len pár vecí. Možno poteší obyčajný stôl alebo polička. Ide o to, aby sa mali vaše deti kde hrať. Keď im nebude izbu zaberať ich spací priestor, zrazu dostanú oveľa viac možností na hranie. A to je presne to, čo potrebujú, aby sa prestali hádať.