Dieťa v plienkach strávi najmenej dva roky. A vy mu ich musíte niekoľkokrát denne vymeniť. Inak by mu hrozili zapareniny alebo iné ďalšie problémy. Chvíľu proste bude trvať, než sa naučí chodiť na hrniec a neskôr na klasický záchod. Našťastie existuje aj rad pomocníkov, ktorí nám uľahčia takzvane špinavú prácu.

komoda

Pulty, podložky, komody

Hlavným argumentom pre ich obstaranie je rozhodne hygiena. Vďaka tomu máte miesto, kde môžete bez obáv odložiť špinavé plienky. Nehrozí tak, že by sa črevné baktérie bábätka roznášali inými členmi vašej rodiny po byte alebo domu.
Jednotlivé výrobky sa samozrejme líšia. Väčšinou máte na výber z dvoch možností a to je prebalovacia komoda alebo pult. Potom sú tu ešte materiály: komody bývajú väčšinou z masívneho dreva a pulty väčšinou z plastu.
Okrem plochy na prebaľovanie máte k dispozícii aj ďalšie vymoženosti pod samotnou podložkou, ako sú zásuvky alebo poličky. Môžete ich umiestniť buď v detskej izbičke alebo v blízkosti kúpeľne. Niektoré sú vybavené aj vaničkou, ktorá sa dá ľahko prehodiť miesto pultu. Konštrukcia je väčšinou veľmi ľahká, takže sa dajú ľahko prenášať z izby do izby.

Komoda vám môže slúžiť aj ako zásobáreň čistých plienok a oblečenia pre dieťa. Okrem toho sa vám sem zmestia aj čistiace obrúsky alebo detský olejček. Štandardom sa stávajú aj rôzne háčiky, na ktoré môžete zavesiť napríklad uterák alebo osušku.

Ďalšou voľbou je obdĺžniková podložka s tromi zvýšenými okrajmi. Môžete ju pokladať cez postieľku alebo aj vaničku. Voľte typ s pevným dnom. Bábätko sa totiž vrtí a niekedy už aj odráža nožičkami, preto ho zvýšené okraje ochránia. K dostaniu sú v rozmeroch 50×70 cm a 50×80 cm.

micky mouse

Ďalšie doplnky

Okrem toho by sa vám mohol hodiť napríklad kôš na plienky, ktorý je špeciálne vytvorený na to, aby eliminoval zápach. Plienky môžete mať buď jednorazové alebo môžete skúsiť po vzoru našich mamičiek tie látkové. Vyžadujú ale viac práce a to s praním a sušením. Nevytvárate tak žiadny odpad a ich používanie je veľmi lacné.

Hlavné je, aby bolo vaše bábätko, zdravé, šťastné a v bezpečí.