Vlasy sú jedným zo spôsobov vyjadrenia sa. Existuje mnoho štýlov, či farieb, ktoré môžu zdobiť našu hlavu. Vlasy vytvárajú celok človeka, pretože práve tie sú najčastejšou vecou, akú si na nás ostatní všimnú hneď na prvý pohľad. V minulosti bol charakteristický vždy nejaký konkrétny štýl, ktorý nosili všetci. Dnes už je vítaná rôznorodosť. Samozrejme sú vlny populárnejších účesov, ale každý môže nosiť akýkoľvek originálny účes, aký sa mu páči.

kadeřnictví.jpg

Najlepší priateľ kaderník

Domáce strihanie, či farbenie vlasov je dávno out. Takýto spôsob môže dopadnúť katastrofálne a možno sa už vlasy nebudú dať zachrániť. Mali by sme sa vždy zveriť do rúk odborníka, ktorý tomu rozumie. Veľmi populárni sú v súčasnosti barberi. Ide o holičov pre pánskych zákazníkov, ktorým sa starajú nielen o mužské vlasy, ale aj brady. Práve husté a udržiavané brady sú veľkým trendom posledné roky. Je ťažké nájsť si dobrého kaderníka. V každom meste je určite viac salónov, z ktorých si môžeme vyberať. Internet je plný recenzií, ktoré nám pomôžu vybrať toho najlepšieho. A ako sa hovorí najlepší ani viditeľnú propagáciu nepotrebuje, reklama sa roznesie medzi ľudí sama.

fénování.jpg

Všetci to poznáme, keď povieme, že chceme ostrihať len jeden centimeter a prídeme o oveľa viac. To je tá humornejšia stránka. Neuvedomujeme si niekedy, že kaderník je na rozdiel od nás odborník. Mal by vedieť lepšie než my, čo nám pristane, aké ošetrenie je potrebné používať pre konkrétny typ vlasov alebo akú dĺžku je potrebné ostrihať pre regeneráciu vlasov. Pravdou však je, že kaderník sa nám nestará len o vlasy. Často sa pre nás stane v priebehu návštev priateľom, ktorému sa môžeme zdôveriť. Počas strihania a farbenia sa stáva niečo ako psychológ, ktorému sa môžeme zdôveriť, či len tak sa môžeme spolu porozprávať a spríjemniť si čas a odpočívať. Z kaderníckeho salóna tak odchádzame nielen s krásnym účesom, ale aj zrelaxovaní