Každá žena, ktorá nemá partnera v istom bode svojho života dospeje k rozhodnutiu, že doma potrebuje spoločnosť. Či už na dlhé a smutné dni, kedy by ste skutočne potrebovali niekoho, kto sa ku vám pritúli, alebo aj len tak, keď chcete tráviť čas vonku a zabávať sa. Ak chcete spoločníka do pohody, ale aj nepohody, najlepšie, čo môžete urobiť je, že si kúpite psíka. Mačka je síce tiež fajn, ale uznajte, že nič vás nerozveselí tak ako psík.

čivava

Práve ten je naozaj spoločník, ktorého každý človek ocení. Okrem toho, že je to jediná láska, ktorá sa dá kúpiť za peniaze, je to naozaj liek na každý druh depresie. Je pravda, že si jeho kúpu musíte naozaj zvážiť, nie je to vec ani hračka, ktorú môžete neskôr odložiť do útulku. Je to živý tvor, ktorému sa musíte venovať. Všetok čas, ktorý svojmu psíkovi venujete vám však naozaj vráti. Dá vám lásku v takej podobe, v akej vám ju človek nikdy v živote nedá.

Hlavne pre dámy je veľmi výhodné to, že sa aj na svojom psíkovi môžete módne vyžiť. Hoci nie príliš, nič netreba preháňať a hlavne vtedy, keď ide o živého tvora. Alebo vtedy, keď sa to vášmu chlpatému kamarátovi či kamarátke očividne nepáči. No keď máte malého psíka, svetrík je občas naozaj potrebný. Hlavne v zime. No máte šťastie, pretože také oblecenie pre civavy vie byť skutočne vkusné a milé. Keď sa rozhodnete pre túto rasu psíka, vedzte, že to nie je len nejaký kabelkový doplnok.

pes

Táto rasa má svoje špecifické črty, ako každá iná. Možno však budete prekvapená z toho, ako veľmi sa na vás vie váš psík naviazať. Cudzích ľudí nebude mať veľmi rád, iba tých, na ktorých je odmalička zvyknutý. Bude vás chrániť a občas možno bude správať trošku cholericky, ale vzhľadom na jeho veľkosť sa mu to dá odpustiť. Čo je malé, to je milé a ak často niekam cestujete, nebudete ľutovať, že máte psíka, ktorý nikde nezavadzia a ľudia sa ho neboja.